Наплив студентів накрутив ціни на оренду житла в Києві

Наплив студентів накрутив ціни на оренду житла в Києві

Фото: УНІАН

Пропозиції зустрічаються дуже різні.

У серпні студенти масово з’їжджаються до столиці на навчання та винаймають житло, тому ціни на оренду сягають річного піку. Вартість оселі може підскочити на тисячу за півдня, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Студентська рада заселяє першокурсників: поки діти бігають по інстанціях, мами стережуть торби і бідкаються, що доводиться розлучатися. Старшокурсники свій гуртожиток вже до ладу довели: Міша і Лєра керували будзагоном із 13 людей під наглядом майстрів. Усі уклали угоду з університетом і за два тижні ремонтних робіт заробили більше двох мінімальних зарплат. Вони фарбували стіни, труби, білили стелі. Філолог Лєра стала неперевешеним штукатуром: "Спочатку наноситься початкова штукатурка, вона висихає, на наступний день її зачищаємо, наносимо новий шар штукатурки, знову зачищаємо і потім вже фарбуємо".

У столиці активно зростає ціна за орендоване житло

У столиці активно зростає ціна за орендоване житло

У кімнатах, розрахованих від 2-х до 4-х мешканців, стандартний набір: ліжко, столи, шафи, полиці. Світлані пощастило – у сина буде ще й холодильник і мікрохвильовка, вони залишилися від попередників. "Я очікувала гіршого, знаєте, ще з радянських часів. Гарно", - каже вона. Все – за 520 гривень на місяць. Це середня вартість гуртожитків, бо за законом ціна не може перевищувати 40% стипендії. "Протягом наступних 2-3 місяців, як правило, до нового року певна частина студентів з’їжджає на квартиру. Об’єднуються, знімають", - пояснює проректор із соціальної роботи Оксана Вовк. Тому студенти – основний фактор квартирної інфляції. Попит на житло різко зростає в кінці літа і тримається кілька місяців.

Щороку у високий сезон оренда дорожчає передусім довкола навчальних закладів та по лініях метро. "Однокімнатна квартира для проживання двох осіб може коштувати від 6 тисяч гривень", - кажуть ріелтори. Це, як правило, кінцеві станції метро або там, де його взагалі нема. Що ближче до центру, то стрімкіше зростає вартість – 10, 15 тисяч. Олена та Іванка на пошуки квартири витратили кілька місяців та кажуть, що морально треба бути готовими до всього. "Ми знайшли квартиру досить непогану, в зручному місці, за 10 тисяч. Наступного дня вона коштувала 11", - каже Іванка. І розповідає, що варіанти зустрічаються різні: "Чоловік шукає дівчину або ж приємну жінку. За оплату теплі дружні стосунки. Не дзвонили, в нас є гроші".

Кореспондент ТСН Ольга Нескородяна

Повʼязані теми:

Наступна публікація