Надзвичайники нагородили 15-річного юнака, який врятував з охопленого полум'ям будинку десятки людей

Надзвичайники нагородили 15-річного юнака, який врятував з охопленого полум'ям будинку десятки людей

Сам себе героєм Андрій не вважає

Мама насварила його за те, що невчасно повернувся зі школи додому, але згодом виявилося, він затримався, бо рятував людей з пожежі у багатоповерхівці, йдеться в ТСН.16.45.

Такі пожежі на великих нарадах у рятувальників зазвичай не обговорюють. Вона сталася майже три тижні тому. Геть безпроблемна – без загиблих, без потерпілих. Погасили за годину.

«Але могло б бути зовсім інакше, якби не було на місці одного 15-річного хлопця Андрія Буртового, який урятував щонайменше десяток людей», - кажуть рятувальники.

Мама Андрія Алла згадує – це був звичайний день. Вона чекала малого зі школи, він затримувався. Сказав, що просто допомагав на пожежі. Про те, що сталося насправді, їй розповіли сусіди наступного дня. А син і досі не надто говіркий.

«Я обходив дім і побачив багато диму чорного. Я підійшов, і там вже малі викликали «пожежну», а тут люди ходили, фоткали, проходили, посміхалися, дзвонили, казали: «Приходьте, тут пожежа, приходьте, подивимося разом», - згадує юнак.

Він забіг у під’їзд. Горіло на п’ятому поверсі, але на другому вже було повно диму. Почав стукати та дзвонити в усі двері. На четвертому було найскладніше - задимлено, важко дихати, а живуть здебільшого пенсіонерки, які довго підходять до дверей.

Школяр вивів з охопленого вогнем будинку десяток мешканців

Школяр вивів з охопленого вогнем будинку десяток мешканців

«Я знаю, що цей хлопчик про мене попіклувався. Спасибі тобі! Люди між собою повинні бути людьми, тоді буде в нас і Україна міцна», - каже одна з врятованих жінок.

Попередивши мешканців четвертого поверху, Андрій кинувся на п’ятий. Тут і досі все чорне від кіптяви. Власник квартири, де сталася пожежа, розповідає, що того дня о сьомій ранку пішов на роботу. Зателефонували йому о п’ятій вечора. Поки доїхав додому, від оселі лишилося саме згарище. 

«Все згоріло. Пішло з балкону в коридор, на витяжку, на кухню, всі вікна полопали. В чому стою, те і лишилося», - каже власник квартири Сашко.

Андрій встиг евакуювати всіх мешканців будинку ще до приїзду пожежників. Це дозволило зекономити час, вогонь повністю приборкали менше ніж за годину.

«Спасибі Андрую, що сусідів врятував», - каже Саша.

Сам себе героєм Андрій не вважає. Але фірмову футболку, яку йому подарувати рятувальники, каже, вдягне на останній дзвоник у школі.  

Андрій розповідає, що мама тепер вмовляє його стати рятувальником. Вже дізналася, які документи потрібні, щоб вступити до училища, у якому вчаться пожежники. Сам Андрій поки що залишається вірним своїй мрії – бути маркетологом.

«Вивів і вивів. Таке буває. Я такий не один, таких багато», - переконаний юнак.

Повʼязані теми:

Наступна публікація