Над оновленим Будинком профспілок з’явиться "український Біг-Бен"

Над оновленим Будинком профспілок з’явиться "український Біг-Бен"

Фото: ТСН

Замість колишнього електронного табло над Майданом височітиме механічний годинник.

Близько місяця залишилося до відкриття фасаду Будинку профспілок на Майдані Незалежності в Києві. Будівлю продовжують ремонтувати після жахливої пожежі під час найстрашніших подій Революції Гідності в лютому 2014 року, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Відтоді обгорілий фасад прикриває величезний банер. Для журналістів провели екскурсію та показали, як нині виглядають приховані ним ремонтовані приміщення. На даху тривають роботи з улаштування механічного годинника, котрий згодом може стати однією з туристичних візиток української столиці. В офісних приміщеннях тривають роботи, а з вікон можна побачити прикритий банером новий фасад, який виготовлений зі штучного білого каменю такого ж кольору, як і первісно в 1981 році.

Український Біг-Бен та кімната пам’яті: як виглядатиме відреставрований Будинок профспілок

Український Біг-Бен та кімната пам’яті: як виглядатиме відреставрований Будинок профспілок

Усередині також намагаються відтворити все так, як було до пожежі. Із тисячі плит, що були основою конструкції, демонтувати довелося понад 600, гар та кіптяву зрізали спеціальними приладами. "Виходячи з того, що він може бути канцерогенний, ми не знаємо, які сполуки під час горіння того, що було всередині, тому вони були відчищені за спеціальною технологією до чистого залізобетону", - розповів директор фонду відродження будівлі Вадим Андреєв. Подекуди стіни вже поштукатурили, в кабінетах профспілкових організацій працює опалення, ремонтники сподіваються, що вже влітку тут зможуть працювати люди.

Щоправда, назад повернуться не всі ті, хто займав приміщення до пожежі, бо третину площі будівлі, а це 6 тис. квадратних метрів із 18, віддадуть інвестору, коштом котрого здійснюється відбудова. Наразі точної інформації про їх використання немає, але за неофіційною – там розмістяться компанії, котрі займаються нерухомістю. А на другому поверсі, де під час революційних подій діяв один із штабів Майдану, облаштують кімнату пам’яті. Філіал музею Небесної сотні в Будинку профспілок матиме окремий вхід через підйомник. Наступного тижня в цьому приміщенні має відбутися виїзне засідання міністерства культури та майданівців, на котрому вирішуватимуть, що саме буде експонуватися на цій площі.

Кореспондент ТСН Неллі Ковальська

Повʼязані теми:

Наступна публікація