НАБУ зобов'язали розслідувати можливу корупцію під час спорудження Шулявського шляхопроводу

НАБУ зобов'язали розслідувати можливу корупцію під час спорудження Шулявського шляхопроводу

Фото: УНІАН

Столичні депутати обурені новими фактами корупції під час будівництва об'єкту.

Вищий антикорупційний суд зобов’язав Національне антикорупційне бюро України розпочати розслідування корупційних схем, до яких може бути причетний голова Києва Віталій Кличко, на реконструкції Шулявського шляхопроводу. Як повідомляється у сюжеті ТСН.19:30, відповідну постанову ухвалив суддя Вищого антикорупційного суду Андрій Біцюк. Згідно з рішенням, НАБУ має ввести до Єдиного реєстру досудових розслідувань кримінальне провадження щодо розтрат на будівництві Шулявського мосту.

Заява до НАБУ була подана два тижні тому, але документ був проігнорований. Депутат Київради Ілля Сагайдак стверджує, що до того ж демонтовані конструкції старого мосту зникли. Їх почали розбирати ще в березні, а з балансу міста ще не списали. "Не списавши міст, а одразу почали будувати як своє власне майно. Сьогодні, якщо взяти Шулявський міст, метро на Виноградар, це разом видані 3,2 млрд грн авансів на об’єкти, на яких не ведеться будівництво. Тобто вони лежать на рахунках підрядників і приносять щоденні відсотки", - вважає столичний політик.

При цьому офіційно стало відомо, що остаточна вартість спорудження нового шляхопроводу складає 1 млрд 49 млн грн. Різниця у вартості пов’язана з тим, що тендерну документацію подали 2017 року. Того року участь в тендері взяли дві пов’язані між собою та екснардепом Максимом Микитасем компанії. "Незважаючи на зауваження Кабінету міністрів, було виділено 600 мільйонів гривень. Це стовідсоковий аванс на будівництво мосту. Всі кияни, коли його бачать, хочуть порахувати де ці 600 і 114 мільйонів гривень", - заявив один із головних претендентів на посаду мера Києва, який наразі не оголосив офіційно про своє рішення, народний депутат від "Слуги народу" Олександр Ткаченко.

Своєю чергою, обвинувачення своїх політичних опонентів Кличко відкидає. "Ми абсолютно відкриті. Абсолютно прозорі. І готові надати всі документи", - заявив столичний очільник.

Фахівці з місто- і мостобудування кажуть, що цифра не буде остаточною. Щойно буде впроваджена перша черга – будівельники зіткнуться з проблемою виробничих цехів заводу "Більшовик", які є частиною проєкту реконструкції мосту. Фонд держмайна вимагає законної процедури відчудження цехів, бо вони є стратегічною власністю. Тож доведеться їх купувати в держави за собівартістю.

Дмитро Святненко

НАБУ розпочне розслідування корупційних схем Кличка на реконструкції Шулявського мосту

НАБУ розпочне розслідування корупційних схем Кличка на реконструкції Шулявського мосту

Повʼязані теми:

Наступна публікація