На власному досвіді. Як у Києві працює перший громадський велопрокат NextBike

На власному досвіді. Як у Києві працює перший громадський велопрокат NextBike

На власному досвіді. Як у Києві працює перший громадський велопрокат NextBike

Про вартість послуги та її зручність - читайте у нашому матеріалі.

Від 15 серпня у Києві запустили громадський прокат велосипедів NextBike. ТСН.ua вирішив на власному досвіді спробувати, як взяти велосипед в оренду та скористатися такою послугою.

Додаток для оренди велосипеда

Перед початком поїздки треба встановити на свій смартфон мобільний додаток NextBike та пройти швидку реєстрацію – вказати адрес електронної пошти, ім’я та прізвище, країну, місто, вулицю та, якогось дива, поштовий індекс. Хоча і без останніх трьох пунктів реєстрація відбудеться. На вашу скриньку впаде лист із персональним пін-кодом. Його разом з номером телефону треба буде ввести у додаток на стартовій сторінці, аби активувати свій акаунт. Половина справи зроблена! З таким впорається навіть маленька дитина.

Сам додаток не дуже зручний і трохи пригальмовує. До того ж, мені чомусь не вдалося змінити мову у налаштуваннях. Утім, на саму реєстрацію та оренду байку витратити довелося всього пару хвилин.

Як знайти велосипед?

Завчасно у десктопній версії сайту NextBike чи з додатка у смартфоні оберіть мапу. На ній будуть зображені усі парковки з велосипедами, які розташовані поруч із вами, та приблизний час, який треба до них пройти. Також на мапі вказана і кількість вільних роверів.

Знайти найближчий до вас вільний велосипед дуже легко / Фото: ТСН.ua

Все, що вам залишається, – обрати, де саме ви хочете взяти велосипед і де повернути. Останнє варто робити лише на спеціальних офіційних станціях прокату – кинути двоколісного друга абиде не вийде.

Станція з велосипедами на Поштовій площі виглядає так / Фото: ТСН.ua

Як взяти велосипед в оренду?

Щоб орендувати велосипед та гайнути у подорож треба ввести у додаток його персональний номер на задньому крилі або відсканувати QR-код. Після цього додаток запропонує вам заплатити за поїздку 50 грн за допомогою картки, Приват24 чи іншого способу. Після успішної оплати починається відрахунок користування байком.

Номер велосипеда та QR-код - над заднім колесом. / Фото: ТСН.ua

Велосипед можна брати після клацання замка та розблокування колеса. Залишається лише підняти металеву ніжку, на якій стоїть байк, вгору.

Скільки це коштує?

Разова півгодинна поїздка на велосипеді коштує 30 грн, однак мінімальний платіж все одно 50 грн. Тобто якщо ви вклалися у 30 хвилин, на вашому рахунку NextBike залишаться 20 грн, які можна буде використати наступного разу. Навіть якщо на секунду затримати повернення велосипеду після 30 хвилинної поїздки -  з вас зніметься оплата за всі 30 хвилин. Загалом оренда байку на весь день коштуватиме максимально 300 грн. Місячний абонемент за акційною вартістю (до 1 вересня 2018) вартує 199 грн (звичайна ціна 399 грн), а сезонний, до 1 грудня, обійдеться у 599 грн (проти 899 грн, якщо оформити після 1 вересня). Актуальні вказані ціни лише для Києва.  

Враження від велосипеда

Всі велосипеди на парковці однакові (на моїй, на Поштовій площі, їх було аж шість) – вони зручні, мають невеличкий багажник попереду, низьку раму, ліхтарик для катання у темний час доби, дзвіночок, ручні гальма з перемиканням швидкості та захисний пластиковий щиток для ланцюга.

Так виглядають всі велосипеди / Фото: ТСН.ua

З останнім у мене якраз виникли проблеми – один з болтів, на яких він тримався, був розкрученим, а тому під час катання за нього чіплялася педаль.

Болт, за який під час катання чіплялася педаль / Фото: ТСН.ua

Трошки підкачала "німецька якость",  яку так вихваляв мер Києва Віталій Кличко.

На щастя, я вибрала маршрут з мінімальним автомобільним трафіком (від набережної на Поштовій до Контрактової площі біля пам’ятника Григорію Сковороди) тому жодних аварійних ситуацій не виникало. Загалом проблему можна було б легко вирішити самостійно, однак своїми тендітними пальцями докрутити болт у мене не вийшло, а необхідних інструментів у рюкзаку не було.

Як повернути велосипед?

А от із поверненням велосипеда у мене виникли складнощі. Паркування – зовсім не мій коник. На інструкції, яка є на багажнику, вказано, що необхідно обрати "паркування" у додатку. Так от. Я такого у меню просто не знайшла…

Інструкція з використання велосипеда є на багажнику / Фото: ТСН.ua

У пригоді став номер телефону підтримки, вказаний на тій самій інструкції. Оператор пояснила, що треба опустити ніжку вниз, щоби сперти на нього велосипед, а після цього замкнути замок. Замок, як виявилося, це важіль із червоною цяткою над заднім колесом.

Замок велосипеда. Важіль треба опустити донизу / Фото: ТСН.ua

Після цих нескладних маніпуляцій у додатку в розділі "історія" можна пересвідчитися, що ваша подорож завершена.

Додаток показує стартову та кінцеву точку, час у дорозі, номер велосипеда та вартість поїздки / Фото: ТСН.ua

Сервіс працює 24 години на добу 7 днів на тиждень. У Києві є вже 33 майданчики для оренди велосипедів у різних куточках міста. Досвід користування громадським велопрокатом виявився досить приємним – попри маленькі незручності, я залишилася задоволеною.

У Києві запрацював громадський велопрокат

У Києві запрацював громадський велопрокат

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація