На території Софії Київської під час ремонту випадково виявили тисячолітню браму

Дата публікації
Перегляди
4460
Поділитись:
WhatsApp
Viber
На території Софії Київської під час ремонту випадково виявили тисячолітню браму

Споруда датована XII століттям.

Невідома досі будівля на території Софії Київської ховалася під дротами, трубами і системою поливу газону і натрапили на неї, коли прокладали нову електрику, йдеться в ТСН.16.45.

Розкопки почали два тижні тому і археологи вже упевнені - будівля, ймовірно, мала сакральне значення. Зо два десятки студентів та школярів з археологічного гуртка копирсаються у ямі, яку розрили просто на газоні перед собором Святої Софії. Шар за шаром, від зовсім близького минулого. «Перед нами залишки фундаменту ХІІ  століття», - каже археолог.  

На цю неймовірну знахідку співробітники Софії наштовхнулися ще рік тому. Випадково, коли копали траншею для прокладання електромережі. Рік знадобився на оформлення дозвільних документів та археологічну розвідку. Вчені з’ясували, під тонким шаром ґрунту сховалася  будівля, яка ймовірно тисячу років тому, була брамою, головним входом до Софії.

Специфічна тонка цегла, з’єднана цем’янковим розчином - так будували у дванадцятому столітті. Стіна, яку вже розкопали, викладена півколом. «Судячи з усього, вона непроста. Вона має у заповненні шматочки фрескового розчину з залишками фресок. Тобто, вона була прикрашена фресками. Напевно, вона мала якесь сакральне значення», - кажуть археологи.

За п’ятдесят метрів від розкопок друга група студентів перебирає та миє знайдені артефакти. Шматочки старовинних фресок, поки головний доказ того, що у брамі міг бути храм. «Якщо це була брама для в’їзду до Софійського Собору, то вона можливо мала надбрамну церкву», - переконані дослідники.

Довести чи спростувати це твердження зможуть тільки подальші розкопки. Триватимуть вони мінімум до кінця сезону. Після закінчення робіт тисячолітню споруду зможуть побачити всі охочі.

«Буде розроблятися окремий проект: скло, підсвітка, вентиляція… Цю споруду, про яку нічого не було відомо до недавнього часу, ми будемо експонувати», - кажуть музейники.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
4460
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація