У Києві до метро не пропустили студента КНУ з інвалідністю

У Києві до метро не пропустили студента КНУ з інвалідністю

Фото: ТСН.ua

Другокурсник, який пересувається на милицях і не може пройти через звичайний турнікет, розповів, що має постійні проблеми з однією з працівниць станції.

Студент КНУ ім. Т.Шевченка з обмеженими можливостями повідомив ТСН.ua, що його не пропустили на станції метрополітену "Університет", хоча він мав картку киянина та посвідчення про інвалідність, яке надає право безкоштовного проїзду у метро.

Назар Прокопенко завершує другий курс історичного факультету, і вже два роки поспіль їздить до Червоного корпусу, виходячи на станції метро "Університет". Хлопець каже, що за цей час його вивчили вже всі контролери на станції, і всі допомагають. Проблеми він має лише з одним контролером Світланою Т., яка за його словами, не дала йому спокійно пройти увечері 30 травня.

"Я багато разів писав скарги на цього контролера, звертався на гарячу лінію, але марно. Такі інциденти зі мною повторюються лише тоді, коли вона на зміні", – нарікає Назар.

За словами Назара, він мав усі необхідні документи, які містять його фото, які він показав контролеру. Незважаючи на це, контролер Світлана Т. відмовила Назару у допомозі з проходом через турнікет.

Фото: ТСН.ua

Справа в тому, що Назар пересувається з милицею і йому важко проходити через звичайні турнікети, які для нього занадто вузькі. Тому на вході він прикладає картку киянина до одного зі звичайних турнікетів, а проходить вже через той прохід, біля якого стоїть контролер.

У той день, коли хлопець намагався пройти звичним способом, Т. його зупинила, змусивши проходити через той турнікет, де він приклав картку. Тоді Назар попросив її деактивувати цей турнікет, щоб той не зачинився і він не застряг у ньому. За його словами, жінка відмовилася, висунувши вже новий аргумент – мовляв, картка киянина, яку він використав, йому не належить. Зрештою Т. відправила хлопця купувати жетон.

На Рівненщині врятували чоловіка з інвалідністю, який прожив дві доби на безлюдному острові

На Рівненщині врятували чоловіка з інвалідністю, який прожив дві доби на безлюдному острові

Своєю чергою у прес-службі Київського метрополітену спростували заяви хлопця про те, що він пред'являв контролеру своє посвідчення.

"Вказаний пасажир 30 травня не пред'явив контролеру пільгове посвідчення, що відповідно до законодавства надає право на безкоштовний проїзд. Після оплати за нього іншою пасажиркою контролер пропустила, як і передбачено, через ручний контроль", – повідомила радник начальника метрополітену і начальник інформаційного центру Наталя Макагон.

Водночас у столичному метрополітені не підтвердили і не спростували факт попередніх звернень Прокопенка зі скаргами на контролера Світлану Т.

Зазначимо, що це вже не перший випадок на станції метрополітену "Університет", який потрапляє до ЗМІ. Так, у квітні 2017 року співробітники станції у грубій формі відмовили у проході незрячому чоловіку з собакою-поводирем. Тоді чоловік викликав поліцію та опублікував фотозвіт про інцидент на своїй сторінці у Facebook.

Повʼязані теми:

Наступна публікація