На Софіївській площі у Києві лунатимуть привітання з Новим роком: як відправити власне побажання

На Софіївській площі у Києві лунатимуть привітання з Новим роком: як відправити власне побажання

Фото: ТСН

Треба лише зайти на сайт та залишити побажання.

Вітання звідусіль можна переказати та побачити на Софійській площі в Києві у період зимових свят. Така ідея виникла в міжнародній компанії. Суть дуже проста - будь-яка людина на сайті happynewyear.com.ua може відправити власне побажання і його покажуть на дзвіниці Софійського собору. До речі, свої побажання середньовічні кияни теж лишали на стінах Софії - просто вишкрябуючи написи. 

Про це йшлося 15 грудня в сюжеті ТСН.19:30

Поки Софійська площа завзято чепуриться до свят, в одному зі столичних офісів модератор Наталія Вагнер працює над відповідальним завданням - прочитати та затвердити тисячі побажань на зимові свята.    

Привітання транслюватимуть на дзвіниці Софії від Дня святого Миколая до православного Різдва у темну пору доби. На одне послання - пів хвилини. Відправити заявку - дуже просто. Треба лише зайти на сайт, залишити побажання і переконатися, що в ньому немає лайки, образ, політики або реклами. А ще - писати слід стисло: повідомлення має бути не довше 60 ти символів, бо більше на Софії не вміщається - це як у старі добрі часи СМСка могла бути не довше 60 символів. 

У стародавні часи, розповідає доктор історичних наук В'ячеслав Корнієнко, люди теж залишали послання - просто на стінах собору. На тепер науковці знайшли тисячі написів - від 11-го до 18-го століття. Переважно - релігійні. Але є й винятки. 

Пропозиції руки й серця будуть на стінах Софії й в XXI сторіччі. Загалом у святковий період може вміститися 14 тисяч привітань. Якщо заявок буде більше, організатори  можуть продовжити акцію.

Своє привітання перекаже і ТСН. Його можна буде побачити під час святкового ефіру 31-го грудня. А ще - кожен, чиє послання з'явиться на дзвіниці Святої Софії, отримає на електронну пошту його світлину.

Читайте також: 

Вітання звідусіль: які побажання писали середньовічні кияни на стінах Софійського собору

Вітання звідусіль: які побажання писали середньовічні кияни на стінах Софійського собору

Повʼязані теми:

Наступна публікація