На Русанівських садах дачники знову блокують рух вантажівок: дорогу звільняють десятки правоохоронців

Рух будівельного транспорту відбувається дуже повільно та з сутичками.

Сьогодні, 19 червня, на Русанівських садах у Києві дачники знову намагаються заблокувати рух вантажівок з будівельними матеріалами, які рухаються до будівництва Подільсько-Воскресенського мосту, передає кореспондентка ТСН.

На допомогу будівельникам прийшли десятки правоохоронців – вони звільняють дорогу і не дають протестувальникам повністю перекрити рух техніки. Впродовж дня спалахують конфлікти і невеликі штурханини. Люди обурені тим, що міська влада до них не дослухається і вимагають зустрічі з мером міста Віталієм Кличком.

Як відомо, раніше дачники заявляли, що не проти будівництва мосту на Троєщину, однак занепокоєні тим, що транспортна розв'язка буде проходити у них під домами, а будівельна техніка і можливий подальший інтенсивний рух транспорту знищить тамтешні вулиці. Показують документи про те, що земля, якою їздять вантажівки, належить не місту, а членам дачного кооперативу, тому і рухатись їхніми вуличками техніка не повинна.

Сутички і супротив будівництву тут спалахують постійно – нещодавно там навіть будували барикади. Натомість мер Києва Віталій Кличко заявляє, що немає жодної заборони на пересування цими вулицями, а дачників звинувачує у нехтуванні інтересами громади та супротиві будівництву мосту.

"Дорога по вулицях Садова, Залізнична та Дамбова, відповідно до генплану міста Києва до 2020 року, належить до автомагістралей районного значення. Ці вулиці в комунальній власності міста. З активістами була не одна зустріч. Вони вимагають, щоб міст був спроектований з урахуванням їхніх вимог, незважаючи на проект якому вже багато років. Місто не може зупинити будівництво мосту", - заявив Кличко днями під час щоденного брифінгу.

На Русанівських садах у Києві із сутичками продовжують будувати міст на Троєщину

На Русанівських садах у Києві із сутичками продовжують будувати міст на Троєщину

Водночас очільник столиці стверджує, що влада погодилась на деякі побажання активістів, які можливо врахувати зараз у проектній документації. Між мешканцями і громадською організацією було підписано меморандум про співпрацю. Мешканці зобов’язалися не перешкоджати будівництву.

"Двічі був зроблений ямковий ремонт вулиці після проїзду великої техніки. Міст потрібен місту. І будується згідно з вимогами і на нього чекають сотні тисяч киян, які мешкають на Лівому березі. Наша мета – до кінця року запустити сполучення цим мостом. Блокувати будівництво такого об’єкту є неприпустимим і безвідповідальним", - наголосив мер Києва.

Нагадаємо, Подільсько-Воскресенський міст був запроектований в середині дев’яностих. На початку двохтисячних його почали будувати. За планом він мав з’єднати правобережний Поділ із лівобережними Троєщиною та Воскресенкою. Будівництво триває двадцять років.

Жителі Русанівських садів перекрили рух вантажівок з піском до будівельного майданчика мосту

Жителі Русанівських садів перекрили рух вантажівок з піском до будівельного майданчика мосту

Повʼязані теми:

Наступна публікація