На прощання з культовим київським кінотеатром прийшли сотні глядачів

На прощання з культовим київським кінотеатром прийшли сотні глядачів

Майбутнє двох закритих в останній день вересня закладів під великим питанням.

У Києві попрощались одразу з двома легендарними кінотеатрами – "Кінопанорамою" та "Україною". Останній сеанс у культовому кінотеатрі "Кінопанорама" зібрав до тисячі глядачів, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Квитків було реалізовано значно більше ніж уміщує зал. "Новина дуже неприємна. "Кінопанорама" була не просто кінотеатром, а осередком, де було безліч акцій. Це взагалі таке історичне місце", - кажуть відвідувачі.

У столиці закрили одразу два легендарних кінотеатри - "Кінопанорама" та "Україна"

У столиці закрили одразу два легендарних кінотеатри - "Кінопанорама" та "Україна"

Кінотеатр "Кінопанорама" першим в Україні почав показувати широкоформатні фільми. У середині 2000-х його приватизували, згодом будівлю купив мільярдер Мухамад Захур. Його компанія і зараз володіє ним, а своє рішення пояснює так: "Будівля кінотеатру 1958 року, його інфраструктура, технічні можливості і рівень комфорту не відповідають сучасним вимогам і потребують серйозного оновлення".

У кінотеатрі "Україна" минулося без аншлагу. Жодного кіномана журналісти не зустріли, персонал закладу не балакучий. Лише адміністратор підтвердила, що заклад закривають. Донедавна там відбувалися всі знакові кінопрем’єри за участі політиків і зірок. Раніше кінотеатр належав бізнесмену з першої сотні "Форбс" Ігорю Воронову. Кажуть, що він продав кінотеатр, а заразом і ресторан, що міститься тут же. У фонді Воронова інформацію про кінотеатр "Україна" не підтвердили, але і не спростували.

У Київраді кажуть, що вплинути на приватних власників легендарних кінотеатрів ніяк не можуть. Тож що буде далі – загадка і для чиновників. Натомість в інтернеті гуляє чутка, що будівля буквально за кілька кроків від Майдану стане передвиборним штабом одного з кандидатів у президенти.

Кореспондент ТСН Дмитро Святненко 

Наступна публікація