На вирок Шевченківського районного суду незабаром подадуть апеляцію.
Проти занадто м'якого вироку вбивці журналіста В'ячеслава Веремія протестували кілька сотень киян на Майдані Незалежності, йдеться у сюжеті ТСН.19.30.
Донецького керівника тітушок Юрія Крисіна суд засудив до чотирьох років позбавлення волі умовно. Це при тому, що суд установив, що саме Крисін за гроші зібрав групу тітушок, і саме під його керівництвом 18 лютого 2014 року Веремія витягли з машини, побили і підстрелили. Він помер у лікарні.
Суд тривав три роки в закритому режимі. За цей час Крисін був на волі і вчинив два інших злочини. Попри все це суддя Олег Лінник відмовлявся брати Крисіна під варту. Правозахисники переконані - без нелегальних зв'язків убивці в судовій владі таким м'яким вирок бути не міг.
Під Стелою незалежності представники потерпілих - матері та вдови журналіста - попросили стежити за цією справою надалі. На вирок Шевченківського районного суду незабаром подадуть апеляцію.
Варто зазначити, що Юрій Крисін був звільнений з-під варти наприкінці грудня минулого року. Він підозрюється у тому, що бейсбольною биткою бив журналіста Юрія Веремія, коли його вбили. Також Крисін підозрюється у тому, що стріляв у працівника АЗС під час її рейдерського захоплення - цей злочин він здійснив, вже перебуваючи під слідством у справі Веремія.
Безпосереднім вбивцею кореспондента вважається Джалал Алієв. За даними волонтера Володимира Рубана, він був убитий під Горлівкою у липні 2015 року.
В'ячеслава Веремія побили 18 лютого 2014 року на перехресті Володимирської та Великої Житомирської невідомі чоловіки з битами і зброєю, в касках, камуфляжі і чорних масках. На ранок 19 лютого Веремій помер у київській лікарні.
Раніше повідомлялось про затримання двох учасників нападу, але без вказання імен. У червні минулого року ГПУ назвала ім'я людини, яка, можливо, вбила журналіста.