На Майдані Незалежності сотні людей протестували проти м'якого вироку вбивці Веремія

На вирок Шевченківського районного суду незабаром подадуть апеляцію.

Проти занадто м'якого вироку вбивці журналіста В'ячеслава Веремія протестували кілька сотень киян на Майдані Незалежності, йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

У центрі Києва відбувся протест проти вироку убивці журналіста В'ячеслава Веремія

У центрі Києва відбувся протест проти вироку убивці журналіста В'ячеслава Веремія

Донецького керівника тітушок Юрія Крисіна суд засудив до чотирьох років позбавлення волі умовно. Це при тому, що суд установив, що саме Крисін за гроші зібрав групу тітушок, і саме під його керівництвом 18 лютого 2014 року Веремія витягли з машини, побили і підстрелили. Він помер у лікарні.

Суд тривав три роки в закритому режимі. За цей час Крисін був на волі і вчинив два інших злочини. Попри все це суддя Олег Лінник відмовлявся брати Крисіна під варту. Правозахисники переконані - без нелегальних зв'язків убивці в судовій владі таким м'яким вирок бути не міг. 

Під Стелою незалежності представники потерпілих - матері та вдови журналіста - попросили стежити за цією справою надалі. На вирок Шевченківського районного суду незабаром подадуть апеляцію.

Варто зазначити, що Юрій Крисін був звільнений з-під варти наприкінці грудня минулого року. Він підозрюється у тому, що бейсбольною биткою бив журналіста Юрія Веремія, коли його вбили. Також Крисін підозрюється у тому, що стріляв у працівника АЗС під час її рейдерського захоплення - цей злочин він здійснив, вже перебуваючи під слідством у справі Веремія.

Безпосереднім вбивцею кореспондента вважається Джалал Алієв. За даними волонтера Володимира Рубана, він був убитий під Горлівкою у липні 2015 року. 

В'ячеслава Веремія побили 18 лютого 2014 року на перехресті Володимирської та Великої Житомирської невідомі чоловіки з битами і зброєю, в касках, камуфляжі і чорних масках. На ранок 19 лютого Веремій помер у київській лікарні.

Раніше повідомлялось про затримання двох учасників нападу, але без вказання імен. У червні минулого року ГПУ назвала ім'я людини, яка, можливо, вбила журналіста.

Повʼязані теми:

Наступна публікація