На Київщині помітили "німб" у нічному небі: що він означає

На Київщині помітили "німб" у нічному небі: що він означає

Коло в небі довкола Місяця дивують українців

У ніч проти 30 квітня місцеві жителі на Київщині побачили дивне коло довкола Місяця.

Відповідні фото атмосферного явища почали з'являтися у соціальних мережах.

Наука називає ці таємничі кола довкола Місяця - гало. З грецької це перекладається як "сяйво" або "німб".

Гало - це оптичне явище в атмосфері, що виникає внаслідок заломлення та відбиття світла в льодяних кристалах. Найчастіше спостерігається в перисто-шаруватих хмарах, рідше — за інших умов.

Найпоширеніша форма гало — світле слабко забарвлене коло навколо Сонця чи Місяця. Досить часто простежуються яскраві кольорові плями обабіч Сонця — несправжні сонця, яскрава кольорова дуга, світлові стовпи тощо.

Всього відомо декілька десятків різновидів гало (до 90). Переважна більшість їх — рідкісні та спостерігаються лише в країнах із суворим кліматом, наприклад поза Полярним колом.

В Україні гало можна спостерігати 70-120 разів на рік, але воно здебільшого малопомітне. Яскраве й добре помітне гало з'являється 10-20 разів на рік.

Поява гало часто свідчить про зміни в погоді — похолодання, прихід вологих атмосферних фронтів.

Нагадаємо, що раніше у нічному небі над Італією з’явилося величезне червоне коло, яке своїми обрисами нагадувало гігантський НЛО. Химерний диск з'являвся і зникав за долі секунди. 

Додамо, що напередодні в Україні спостерігали північне сяйво: небо стало яскраво-рожевим. Зауважимо, що північне сяйво виникає внаслідок бомбардування атмосфери Землі зарядженими частинками сонячного вітру на висотах від 100 до 400 км

До того ж українців здивувало коло навколо Місяця

Читайте також:

Повʼязані теми:

Наступна публікація