На елітному Печерську після комунальної аварії багатоквартирний будинок сповзає у яр

На елітному Печерську після комунальної аварії багатоквартирний будинок сповзає у яр

На елітному Печерську після комунальної аварії багатоквартирний будинок сповзає у яр

Чиновники обіцяли профінансувати укріплення будинку, але поки обіцянку не виконано.

Тріщить та  провалюється  під землю будинок у центрі столиці.  Мешканці бояться за своє життя, тож  нині  пікетували мерію. Люди кажуть: після масштабного прориву труби влітку  під будинком розмило захисну штольню, яка відводила від дому води. Відтак нині будівля незахищена і може не витримати першої  ж зливи, йдеться у ТСН.16:45.

Шестирічна Даринка може просунути у своєму домі палець у тріщину в стіні. Вона старша у сім'ї, де троє дітей. У дитячій кімнаті, де усі   сплять, такі самі тріщини по кутках та стелі. За останній місяць  їхня  мама прокидається  чи не щоночі. Багатодітна сім'я живе у будинку в самому центрі Києва на Печерську. Зведений майже 60 років тому  на  історичних   пагорбах, нині  будинок увесь у стяжках. Ситуація ускладнилась торік після  великої аварії  тепломережі влітку. Тоді прорив  гарячої води розмив  штольню, яка поруч із будинком, і яка мала б відводити воду від дому. Після численних інспекцій, обіцянок влади усе вирішити, дім укріпити, досі роботи не почались.

На елітних Печерських пагорбах люди живуть у квартирах із тріщинами та у під'їздах які руйнуються. Мешканці будинку на пагорбі, що постійно сповзає, бояться весни, адже разом з талою водою у яр можуть піти і  їхні оселі. Люди взяли символічні  валізки, плакати і на ранок сьогодні переїхали під стіни київської мерії.

У столиці мешканці будинку, під яким змило захисну штольню, прийшли пікетувати мерію

У столиці мешканці будинку, під яким змило захисну штольню, прийшли пікетувати мерію

"9 місяців він підмивається і тріщини - ми чуємо, як вони тріщать в будинку вночі. Будинок може звалитися в будь-яку хвилину. Всі чиновники, які приїжджали, ніхто не дає папір, що будьте спокійні", - кажуть мешканці.

У будинку 250 квартир, 11 під'їздів, і вже ціла валіза відписок від  київської влади. Чиновниця від влади, яка до людей вийшла, занепокоєння жителів розуміє, поки що немає жодного дослідження експертів, яке б людей заспокоїло.  Сесія Київради ще має виділити на це кошти  і лише після цього можна буде укріплювати сам будинок.

"Закуплені матеріали, мають початись роботи з відновлення штольні. Це дасть відновити і пропускну спроможність, щоб вона функціонувала, і відвести воду від будинку", - каже чиновниця.

 Поки чиновники  людям обіцяють, тріщини чи не щодня більшають.

Кореспондент ТСН Світлана Березівська 

Повʼязані теми:

Наступна публікація