На Дніпрі утворилися величезні поля з водяного горіха, через що не розмножується риба

На Дніпрі утворилися величезні поля з водяного горіха, через що не розмножується риба

Фото: ТСН.ua

Водяним горіхом уже загоросло 5% мілководдя Київського водосховища.

Дніпро та рибні запаси країни - під загрозою через рослину з назвою водяний горіх. Вона занесена до Червоної книги України, але екологи та рибалки благають її звідти вилучити. Адже рослина просто заполонила мілководдя Дніпра, і через це там не розмножується риба.

Об'єми плантацій щороку зростають. Але чиновники з Мінприроди ніяк не можуть домовитися з науковцями, щоби ті перестали вважати рослину рідкісною. Про це йдеться в програмі ТСН.19:30.

У верхів'ї Київського водосховища ще здалеку видно цілі поля водяного горіху. До заростей на поверхні річки ТСН дістається риболовецьким сейнером. Під заростями – тисячі гектарів мертвої води, адже туди не пробивається сонячне світло, туди рідко заходить риба. Водяний горіх твердим шаром укриває поверхню Дніпра, а корінь його сягає трьох метрів.

Окрім рибалок, його катастрофою називають екологи. За офіційними даними, лише з Київського водосховища щороку країна недоотримує 400 тонн риби. Адже горіхом заросло вже 5% його поверхні. Щороку ці дані зростають.

Водяний горіх може знищити в Дніпрі рибні запаси країни

Водяний горіх може знищити в Дніпрі рибні запаси країни

У Мінприроди кажуть, що водяний горіх треба вилучити з Червоної книги. Та, щоби це сталося, за законом, потрібні наукові дослідження виду. Про них, кажуть чиновники, вони просять не один рік в Інституті ботаніки. Та науковці навіть не починають. В інституті кажуть, що до них ніхто не звертався: "Жодного паперу".

Ботаніки кажуть: вони проти вилучення горіху з книги. Адже серед 9 його видів 7 - справді рідкісні. Але всі вони записані як один. А захаращують Дніпро саме два нерідкісні. Їх комісія нібито вже дозволила прибирати з Червоної книги. Мінприроди залишається затвердити ухвалу. У міністерстві про дозвіл уперше чують. Та сподіваються вмовити науковців вилучити весь горіх зі списків червонокнижних на найближчому засіданні комісії у вересні.

Більше подробиць дивіться в сюжеті Тетяни Фруктової.

Повʼязані теми:

Наступна публікація