На цвинтарі у Києві потрощили могили: родичі похованих дізнались про це з Інтернету

На цвинтарі у Києві потрощили могили: родичі похованих дізнались про це з Інтернету

На цвинтарі у Києві потрощили могили: родичі похованих дізнались про це з Інтернету

Підозрюють, що працювали не просто вандали.

Близько двох десятків могил розгромили на Лісовому цвинтарі у столиці. Поліція вже відкрила кримінальне провадження за фактом наруги над могилами. Родичі ж померлих підозрюють - це може бути боротьбою за дорогу місцеву землю, йдеться у ТСН.16:45

Вирвані з пам’ятників фотографії розкидані у траві, арматура стирчить з уже порожніх постаментів. Гранітні плити з іменами та навіть кам’яні вази для квітів розтрощені на шматки. Іван та Борис, в яких тут поховані родичі дружин, побачили цей вандалізм у Мережі.

Борису пощастило – могили його рідних вціліли. Іван тримається за голову: не уявляє, як до Великодня поладнати все, що розтрощили.

Близько двох десятків могил розгромили на Лісовому цвинтарі у столиці

Близько двох десятків могил розгромили на Лісовому цвинтарі у столиці

Частина цвинтаря, де потрощили надгробки, достатньо стара – останні захоронення тут відбувалися тридцять років тому. Кладовище обнесено парканом, але вандалам, які побили надгробки, навіть перелазити через нього не довелося: воріт того боку просто немає.

За кілька сотень метрів від потрощеної ділянки – нова, доглянута: цвинтар справді  розширюється. Охорона налаштована агресивно: чоловік спочатку просить журналістів вийти за територію цвинтаря, потім штовхає оператора. Вимагає показати "дозвіл на знімання". А згодом зачиняє перед машиною ТСН ворота та блокує знімальну групу на території.

В адміністрації цвинтаря говорити з журналістами відмовляються та відправляють до головного офісу.

У міському управлінні ритуальних послуг зранку ТСН повідомили, що розглядають інформаційний запит, а від обіду перестали відповідати на дзвінки. У поліції кажуть – за фактом наруги над могилами вже розпочали кримінальне провадження.

"Це наруга над могилою, частина друга. Вона карається від штрафу до трьох років позбавлення волі", - коментують у поліції.

Слідство, жаліються у поліції, ускладнює те, що жоден з родичів ще не написав заяви, тобто потерпілих у справі немає. Іван каже, до поліції піде. Сподівається, що винних знайдуть і ті відшкодують його збитки.

Кореспондент ТСН Неллі Ковальська

Наступна публікація