На Банковій провели акцію на підтримку в'язнів Кремля і полонених ОРДЛО

Люди мали плакати з написами на підтримку українців.

Зранку 16 січня біля Офісу президента зібралися рідні тих, хто досі залишається у в'язницях самопроголошених республік "ДНР" і "ЛНР", і ті, кого звільнили з полону 29 грудня у результаті масштабного обміну. Люди не вимагали нічого, вони прийшли нагадати, що в катівнях бойовиків є люди, про яких слід пам'ятати і боротися за них, про це у сюжеті ТСН.19:30.

Півсотні людей прийшли на акцію підтримки до Банкової із плакатами "Українці своїх не кидають" і "Свободу полоненим". Серед учасників заходу - звільнені з полону і рідні тих, хто досі залишається у полоні бойовиків. Люди кажуть, нині в них акція солідарності. Вони прийшли нагадати, що попри тогорічні обміни, і в Росії, і в так званих республіках досі залишаються українці, на яких чекають удома.

Олену Пєх затримали терористи в серпні 2018 року, коли вона приїхала з Одеси в окуповане Дебальцеве. Бойовики прийшли в квартиру, влаштували там обшук й забрали жінку. Згодом вони звинуватили її в співпраці з українськими спецслужбами і катували. ЇЇ донька на сьогоднішній акції розповідає, що нині українка в жахливому стані й має проблеми з кінцівками.

"Українці своїх не кидають": у Києві вийшли на акцію підтримки полонених в "ЛДНР" українців

"Українці своїх не кидають": у Києві вийшли на акцію підтримки полонених в "ЛДНР" українців

На підтримку Валерія Матюшенка, який сьогодні відзначає день народження, до Києва зі Слов'янську Донецької області приїхала його дружина Тетяна. Її чоловік у полон потрапив у липні 2017 року. Бойовики його називають українським шпигуном. Тетяна чекала, що чоловіка звільнять під час обміну в грудні 2019 року. Але окупаційна влада Донецька його не віддала. Нині дружина чекає на наступний обмін.

Заради його звільнення і привітання приїхали до столиці й хлопці, які ще місяць тому були з ним у полоні, а нині проходять реабілітацію в українських санаторіях. Побратими щиро вірять, що полонений українець все ж побачить їх, а тому передають вітання з днем народження.

Сергія Русінова готували до обміну в грудні, але щось пішло не так. На акцію із двома плакатами "Свободу Русінову" прийшли представники нацдружин і звільнені з полону так званої "ЛНР" у різні роки.

"Це наш товариш, якого взяли в полон у так званій "ЛНР" за публікацію в соцмережах українських лозунгів", - розповідає Влад Овчаренко, звільнений із полону в 2017 році.

За словами Вікторії Вороніної, яку також звільнили з полону, попри свою радість, їй болить за тих, хто залишився в ув'язненні терористів.

Мар'яна Бухан

Повʼязані теми:

Наступна публікація