Можливість повторного наступу РФ на Київ не виключена: у Міноборони розповіли про багатоешелоновану оборону

Дата публікації
Перегляди
6028
Час на прочитання
2 хв
Поділитись:
Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Viber
Можливість повторного наступу РФ на Київ не виключена: у Міноборони розповіли про багатоешелоновану оборону

Оборона Києва дуже потужна та багатоешелонована, тож у здоровій голові не має виникнути навіть думки про напад, вважає Павлюк / Фото: Pexels

Якщо Путіну стане безумства піти на Київ, перемелемо ще кілька тисяч загарбників, зазначив Олександр Павлюк.

Україна не виключає можливостей повторного наступу росіян на Київ, однак оборона столиці багатоешелонована і дуже потужна.

Про це повідомив перший заступник міністра оборони Олександр Павлюк в ефірі телемарафону "Єдині новини".

"Ми не виключаємо жодної можливості. У хворій голові можливі різні варіанти, але сил і засобів для проведення відповідного наступу на Київ, враховуючи те, що у нас оборона дуже потужна, багатоешелонована, - варіантів для здорового глузду немає жодних", - сказав Павлюк.

На уточнювальне запитання, що буде, якщо російські військові все ж наважаться на нову атаку на українську столицю, Олександр Павлюк відповів: "Ну, перемелемо ще декілька тисяч, якщо вистачить безумства у їхнього лідера знову таку спробу вчинити".

Водночас перший заступник міністра оборони нагадав, що на початку повномасштабного вторгнення найбільш маневрена і мобільна сила російських військ була сконцентрована на Київському напрямку.

За словами генерал-лейтенанта, чинник раптовості ворогові не допоміг, українські оборонці гідно його зустріли навіть з невеликими силами у перші хвилини, змогли правильно організувати спротив і завдати таких втрат, що противник без поповнення не міг рухатися далі.

Павлюк згадав, що найгарячішими й найнепередбачуванішими для захисту Києва були дні в середині березня 2022 року, коли противник захопив плацдарм на території лівого берега Ірпеня.

"Дуже важливо було вибити його звідти, і це нам вдалося. Великими зусиллями, але противник був знищений, і після цього почалося визволення Київщини. Не було у нього сил і засобів - вони всі були скуті на Сході, - щоб розвивати наступ за рахунок інших сил", - пояснив перший заступник міністра.

Після цього почався відступ російських військ з Київщини, Чернігівщини та Сумщини.

"Розуміючи, що на кількох напрямках не буде успіху, противник змушений був з ганьбою тікати з Київської, Сумської, Чернігівської областей, під нашим тиском. Він сам не йшов - постійно йшли бої, постійно були наші вже спроби оточити і знищити його. Під цим тиском ... він змушений був залишити цю територію і зосередитись на Донецькій і Луганській областях", - наголосив Павлюк.

Нагадаємо, у Міноборони підбили підсумки 500 днів повномасштабної війни.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Наступна публікація