"Може отримати пожиттєве": Геращенко розповів, яке покарання чекає на "терориста" за захоплення банку в Києві

У справі буде призначено кілька експертиз.

"Київському терористу" уродженцю Узбекистану Сухробу Карімову, який увірвався до відділення "Універсал банку" в центрі столиці і погрожував нібито вибухівкою, може загрожувати довічне тюремне ув'язнення. Це рішення буде ухвалювати суд на підставі низки експертиз, зокрема, щодо його психічного здоров'я.

Про це сказав заступник міністра Антон Геращенко в ефірі одного із телеканалів 3 серпня.

"Якщо у нього не було реального вибухового пристрою, він може отримати щонайменше шість років за псевдозамінування або за спробу "терористичного акту". Може і більше, слід дивитися із прокуратурою. Якщо у нього був реальний вибуховий пристрій і він міг вбити людей, він може отримати пожиттєве, вирішуватиме суд", - сказав Геращенко.

Крім того, заступник голови МВС пояснив, що опублікована інформація про психічний розлад зловмисника базується на його особистих судженнях. Зі слів Геращенка, він дійшов такого висновку після моніторингу соціальних мереж Карімова.

Водночас, він висловив переконання, що зловмисник понесе покарання у будь-якому разі, навіть, якщо у нього виявлять психічні розлади, але тоді той перебуватиме у спеціалізованому закладу. 

"Це мої власні оцінки після того, як я подивився кілька його дописів у соціальних мережах. Там заклики до тероризму, вбивства. Тому, я вважаю, що людина або хоче показати, що вона психічно неврівноважена, або вона дійсно психічно неврівноважена.  Зараз буде проведена судово-медична експертиза, яка встановить його стан", - зазначив Антон Геращенко.

"Наскільки мені відомо з тієї секції, під якою розташований банк всі люди були евакуйовані, цей бізнесцентр достаньо великий, і я так розумію, керівництво закладу ухвалило рішення увесь бізнесцентр не евакуйовувати. Наразі терорист захоплений співробітниками СБУ спецпідрозділу "Альфа". Зараз він знешкоджений. На місці працюють вибухотехніки, які дивляться, чи була в нього справжня бомба чи муляж. Пізніше ми надамо цю інформацію. Спецоперацію успішно проводила СБУ, поліція допомогла в охороні праворядку", - додав заступник Авакова. 

Нагадаємо, 3 серпня у Києва до відділення "Універсал Банк" зайшов невідомий чоловік, і заявив, що у нього в рюкзаку бомба. Він попросив викликати поліцію. Низка ЗМІ повідомляють, що "терорист", який погрожує підірвати відділення банку у центрі Києва, хоче вийти в прямий ефір на будь-якому з телеканалів, щоб озвучити якесь повідомлення.

СБУвці увірвалися до захопленого банку в бізнес-центрі "Леонардо", де чоловік погрожував вибухом, та затримали його.  

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1887
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація