Місяць після трагедії: в Києві зібралися на раду мешканці зруйнованого вибухом будинку

Дата публікації
Перегляди
516
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Місяць після трагедії: в Києві зібралися на раду мешканці зруйнованого вибухом будинку

Фото: Фото Валерії Ковалінської/ТСН

Люди міркують, як їм жити далі в умовах цілковитої невизначеності з боку влади.

Через місяць після того, як їхній будинок підірвався та вбив двох сусідів, 70 киян зібрались у власному дворі поговорити про майбутнє. Люди зосталися без житла, порозселялися хто куди, і досі не розуміють ні чому стався вибух, ні де житимуть далі, ні хто з можновладців відповідальний за їхню долю, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Пооббивавши всі пороги, мешканці зорганізувалися, розділили сфери, тепер у дворі напівзруйнованого будинку звітують одне одному і проводять інструктаж. "Для департаметну бюджетного і для департаменту фінансового потрібна обов'язково оцінка втраченого майна", - лунає на зборах. А це значить – необхідно зайти в те, що було квартирою, і сфотографувати. Ризикувати готові не всі. "Я постраждала, мої діти постраждалі, але я повинна ще, вибачте мені, якось забратися на третій поверх привалений, до якого ходу немає", - обурюється киянка.

Після вибуху будинку у Києві люди й досі не знають, де мусять жити

Після вибуху будинку у Києві люди й досі не знають, де мусять жити

Страшно не лише зайти, а й побачити, що лишилося. Паркан довкола напівзруйнованого будинку встановили одразу після вибуху, заборонили заходити на периметр і поставили охрону, аби стежила за порядком. Але зараз зайти можна абсолютно вільно, ніхто не перешкоджає, а отже, і не охороняє речі мешканців, які залишилися в руїнах. Не все просто і з обіцяними владою грішми – діти під категорію постраждалих не підпадають і компенсації не отримують.

Досі немає певності й щодо причин трагедії – за місяць слідчі з'ясували лише, що вибухнув не газ. Майбутня доля будинку також невідома, хоча одразу після вибуху говорили: відбудовувати сенсу немає. "У залежності від того, чи він буде відбудований, чи він буде знесений, залежить наше подальше життя. Якщо зноситься будівля, то є компенсація один до півтора. Якщо подальше використання будинку, то один до одного", - пояснила мешканка зруйнованого будинка Світлана Яремчук. На різноманітні звернення жителів – у чиновників немає навіть відписок. "Суть усіх документів одна – ми хочемо, щоб нам надали рівноцінне житло. Це наша вимога. Поки що це питання не розглядається, тому що, навіть не знаю, мабуть, тому що відпускний період і до нас не доходять руки", - каже мешканка будинку Діна Галич.

Кореспондент ТСН Ольга Нескородяна

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
516
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація