Місцеві вибори у столиці: як оновилася Київрада та які партії представлятимуть райони

Місцеві вибори у столиці: як оновилася Київрада та які партії представлятимуть райони

Фото: Київська міська рада

Склад Київради оновився на 62%.

За результатами місцевих виборів, до Київської міської ради пройшли сім партій. Лідерами у рейтингу політичних сил стали “Європейська Солідарність” та "УДАР" із 31 та 30 мандатами відповідно. Однак з огляду на те, що Віталій Кличко (партія "УДАР") переміг на виборах міського голови, ці дві партії матимуть рівне представництво у раді. 

Громадський рух ЧЕСНО оприлюднив інфографіку про оновлення складу Київради та проаналізував результати місцевих виборів. 

З чинної каденції до Київради нового скликання перейде 46 чинних депутатів (майже 40%). Деякі з них змінювали політичні сили у пошуку прохідних місць.

Фото: ЧЕСНО

За кількістю колишніх депутатів, які знову вибороли мандат, лідирує "УДАР", яка привела до ради понад половину чинних депутатів. А ось із партії ЄС колишніх депутатів у новообраній фракції буде третина. 

Сумарно "УДАР" та ЄС мають понад 61 голос, чого достатньо для формування неформальної коаліції, але якщо депутати не відвідуватимуть засідання, це може вплинути на процес ухвалення рішень, зазначають у ЧЕСНО. 

Своєю чергою партія “Голос” отримала найменше мандатів. Вона також забрала до себе партійців “Самопомочі”. Відкриті списки не спрацювали, зокрема і для партій ОПЗЖ, “Батьківщина”, “Єдність Олександра Омельченка”. А партія "Слуга народу" стала єдиною, якій не вдалося провести в раду жодного представника попередньої каденції.

На інфографіці відображена кількість депутатів відповідно до районів міста. / Фото: ЧЕСНО

Абсолютно в усіх районах Києва будуть представники від ЄС та "УДАРу". У ЄС найсильніше представництво у Дарниці, а в "УДАРу" — в Деснянському районі. Тут партії мають по 5 депутатів.

Найбільшу кількість представників у Київраді матимуть виборці Дарницького району — 19 депутатів, адже в цьому районі мешкає найбільше виборців у Києві. А от Печерськ і Поділ отримають лише по 6 представників.

Нагадаємо, чинний очільник столиці Віталій Кличко офіційно переобраний мером Києва. Він набрав 50,52% голосів виборців. 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Вибори
Наступна публікація