Мінкультури назвало каплицю біля руїн Десятинної церкви незаконною та ініціює судовий позов

Мінкультури назвало каплицю біля руїн Десятинної церкви незаконною та ініціює судовий позов

Фото: УНІАН

Споруду звела УПЦ Московського патріархату.

Міністерство культури ініціює судовий позов через незаконне спорудження каплиці Української православної церкви Московського патріархату на території Національного музею історії України, поруч із фундаментом Десятинної церкви в Києві.

"Незаконна забудова – мала архітектурна форма - розташована на земельній ділянці особливо цінних територій та призводить до пошкодження об’єктів культурної спадщини – пам’ятки національного значення на території охоронної (буферної зони) об’єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО "Київ: Собор Святої Софії та прилеглі монастирські будівлі, Києво-Печерська Лавра" місто Володимира – дитинець стародавнього Києва з фундаментом Десятинної церкви (Церкви Успіння Пресвятої Богородиці) від V-IX століття", - зазначили в Мінкультури.

Церковний МАФ належить релігійній громаді Десятинного Храму Різдва Пресвятої Богородиці УПЦ МП. Єдиним законним користувачем земельної ділянки є Національний музей історії України.

"Законні права НМІУ, як землекористувача, порушено протиправними діями релігійної громади УПЦ. Відповідно до п. а) ч.1 ст.96 Земельного кодексу України, землекористувач зобов’язаний забезпечувати використання землі за цільовим призначенням. Відповідно до п.2.1 статуту, НМІУ є юридичною особою, а відповідно до п.2.6 статуту музей має право бути позивачем у суді", - зазначили в Мінкультури.

Фото: УНІАН

У відомстві зазначили, що візьмуть участь у розгляді справи та повторно надішлють до правоохоронних органів звернення, спрямовані на захист пам’ятки національного значення "Місто Володимира – дитинець стародавнього Києва з фундаментом Десятинної церкви (Церкви Успіння Пресвятої Богородиці) від V-IX століття, IX-XIII століття" між вулицями Володимирська, Велика Житомирська та схилами Старокиївської гори в Києві.

Нагадаємо, сотні киян зібралися 3 лютого біля залишків фундаментів Десятинної церкви у Києві. Вони вимагали знести каплицю УПЦ МП.

Десятинна церква зведена за князя Володимира у Києві в 989-996 роках. Вона вважається першим кам'яним храмом Київської Русі. Споруда була зруйнована 1240-го. Досі невідомо, який вигляд мав цей храм.

Монахи "Десятинного монастиря" погрожували відрізати голову директору Нацмузею історії

Монахи "Десятинного монастиря" погрожували відрізати голову директору Нацмузею історії

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація