Мільйонні оборудки на будівництві у Чорнобильській зоні: СБУ викрила "Укрбуд"

Мільйонні оборудки на будівництві у Чорнобильській зоні: СБУ викрила "Укрбуд"

Фото: СБУ

У результаті оборудки закупівля "подорожчала" на понад 26 мільйонів гривень.

Служба безпеки України викрила керівництво корпорації "Укрбуд" на мільйонних зловживаннях під час будівництва об’єктів зберігання радіоактивних відходів на території зони відчуження.

Загальна сума тендерів сягала 1,1 мільярда гривень.

Про це повідомляє пресцентр СБУ.

"Протягом 2017-2018 років дочірні підприємства корпорації перемогли у державних закупівлях на будівництво 4-х ядерних об’єктів у Чорнобильській зоні. Зокрема, це централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива, комплекси інженерно-технічних систем фізичного захисту та радіаційного контролю, завод із переробки рідких радіоактивних відходів. Але проведена СБУ перевірка показала, що торги були виграні неправомірно. Адже фірми змовилися, щоб маніпулювати цінами і усунути конкурентів", - йдеться у повідомленні.

Крім того, як зазначили у спецслужбі, дочірні підприємства корпорації значно завищили ринкову вартість на роботи та послуги, що призвело до "подорожчання" закупівлі на понад 26 мільйонів гривень.

Матеріали перевірки Служба безпеки передала до Антимонопольного комітету.

Компанії "Укрбуду" оштрафовані на 117 мільйонів гривень і позбавлені права брати участь у державних закупівлях терміном на три роки.

Нагадаємо, у Чорнобильській зоні почалось будівництво сховища для проміжного зберігання високоактивних радіоактивних відходів, які повертатимуться з Російської Федерації після переробки відпрацьованого ядерного палива українських АЕС. 

Українська сторона повинна прийняти на зберігання високоактивні радіоактивні відходи, що повертаються з Росії після переробки відпрацьованого ядерного палива українських АЕС, відповідно до угоди між урядом України і урядом РФ про науково-технічне співробітництво в галузі атомної енергетики від 14 січня 1993 року. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація