Ми маємо покарати забудовника, який зруйнував будинок Уткіна, — Григорій Маленко

Ми маємо покарати забудовника, який зруйнував будинок Уткіна, — Григорій Маленко

Фото: Прокуратура міста Києва

Фракція "Голос" у Київраді розробила проєкт рішення про покарання ТОВ "Приват", представники якої знесли історичну будівлю - будинок Уткіна.

Про це в ефірі YouTube-каналу ISLND TV заявив голова фракції "Голос" у Київраді Григорій Маленко.

Він наголосив, що, знесення історичної будівлі - це відверте паплюження історії Києва, однак ТОВ "Приват" за це може понести мінімальну відповідальність, оскільки кримінальна стаття, за якою прокуратура порушила кримінальну справу - "Самоуправство" - передбачає доволі м'яке покарання.

"Саме тому ми розробили проєкт рішення, яке, коли Київрада його підтримає, стане серйозним прецедентом і попередженням для всіх нечистих на руку забудовників. Його суть полягає у наступному: Київ буде позиватися до суду на ТОВ "Приват" з вимогою розірвати договір на оренду ділянки, на якій було знесено історичну будівлю, і заборонити будь-яке будівництво на цій ділянці. Це буде прецедент для міста і попередження усім іншим забудовникам, які задумуються про подібні речі", - зазначив депутат.

Маленко також додав, що на даний момент фракція проводить активні переговори з іншими депутатами Київради щодо підтримки цього проєкту рішення. 

"Ми розмовляємо з усіма іншими фракціями, і я думаю, що нам вдасться це зробити.  Для міста це важливий прецедент: продемонструвати, що ми дійсно піклуємось про збереження історичних будівель і будемо готові дати опір усім, хто замість їх збереження, намагається знищити і забудувати місто 25-поверхівками", - підкреслив депутат.

Також, за його словами, у фракції "Голос" обговорюється питання щодо повного оцифрування усіх історичних будівель Києва зі створенням відповідної онлайн-мапи.

Нагадаємо, прибутковий будинок Уткіна — історична дореволюційна будівля у центрі Києва, що розташована біля залізничного вокзалу, побудована за проєктом архітектора Олександра Вербицького. Двоповерхова садиба була розміщена на березі річки Либідь. Наприкінці березня представники ТОВ "Приват", яка з 2000 року орендувала цей будинок і земельну ділянку, розпочали демонтаж будівлі. Прокуратура за фактом самовільного знесення історичної будівлі порушила кримінальну справу за статтею 356 КК України ("Самоправство").

Наступна публікація