Мешканка аварійного будинку на Хрещатику судиться з комунальниками. Будівлю не відновлюють, бо вона - пам’ятка архітектури

Мешканка аварійного будинку на Хрещатику судиться з комунальниками. Будівлю не відновлюють, бо вона - пам’ятка архітектури

Фото: скриншот з відео

У будинку жив архітектор, який відбудовував післявоєнний Хрещатик.

Будинок на столичному Хрещатик, 17, перебуває в аварійному стані. Його мешканка судиться з комунальниками. В адміністрації Печерського району пояснили, що цей будинок - пам’ятка архітектури. Ремонтні роботи, а особливо фасаду, потребують виготовлення науково-проектної документації. Коштів на це немає, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Тетяна Добровольська – донька видатного українського архітектора Анатолія Добровольського, який відбудовував Хрещатик. Її квартира починає руйнуватися.

"Ви подивіться, як плитка відлітає. Це несуча стіна будинку, якщо вона зруйнується остаточно, то тут все обвалиться. Це буде не тільки моя проблема", - каже вона.

У квартирі відклеюються шпалери, а стіни чорні від грибка. Пані Тетяна судиться із комунальниками і вже відсудила тридцять тисяч гривень на ремонт. "Ремонт не можна зробити, тому що стіна весь час мокне. Тут жити неможливо, бо пліснява небезпечна для життя, дихати не можна нею. Вона кансерогенна", - додає.

Попри занедбаний станця квартира унікальна. Сімдесят років тому ключі від неї з рук Микити Хрущова отримав батько пані Тетяни. Головному комуністу України так сподобався відновлений після війни Хрещатик, що автору його реконструкції видали 110 квадратів нерухомості. Це найбільша квартира в будинку.

"Батько мешкав десь у підвалі біля Софії. Потім, коли цей будинок збудували, Хрущов спитав його, де він мешкає. Так, Хрущов своїм розпорядженням видав батькові цю квартиру", - згадує жінка.

Жити в центрі Києва, але в аварійному домі, – донька видатного архітектора показала свою квартиру

Жити в центрі Києва, але в аварійному домі, – донька видатного архітектора показала свою квартиру

Поряд з архітекторам жили видатні радянські діячі. У середині 1990 років  квадратні метри на Хрещатику стали золотими. Добровольська згадує, що самотнім мешканцям було непереливки: хтось загинув за нез’ясованих обставинах, хто – пішов і не повернувся.

Уродини Добровольських також хотіли відібрати квартиру.  Бізнесмен Василь придбав 44 метри квартири, що належали брату Тетяни Анатолівни.  

"Василь не приховував з самого початку, що збирається мене звідси поперти. Спочатку він позбавив нас телефону, потім відрізав нам електрику, потім так вийшло, що ми не можемо користуватись водою", - каже жінка,

Він і зараз живе в квартирі та каже, що шукає покупця, який погодиться їх викупити. Добровольським свою частину не продасть навіть за чверть мільйона доларів.

Тетяна Анатолівна просить хоча зробити хоча б поточний ремонт, а не капітальний.

Добровольська хоче відкрити музей батька, а тому найближчим часом  продовжить судитись з комунальниками. Крім того, вкотре спробує домовитись з сусідом. Останній раз йому пропонували двісті сорок тисяч євро. 

Кореспондент ТСН Дмитро Святненко.

Повʼязані теми:

Наступна публікація