Мешканці будинку у центрі Києва скаржаться на шум від ресторанів

Мешканці будинку у центрі Києва скаржаться на шум від ресторанів

Заклади розташовані у будинку.

Мешканцям будинку в центрі столиці не дають спати ресторани, яких у домі кілька. Уночі гудуть витяжки, які заклади громадського харчування мають вимикати о 23 годині, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Через ресторани, які розмістилися в цьому житловому будинку, шумить навіть у квартирі. Від шуму, каже Олександр, не рятують навіть зачинені вікна. Утім, якщо вдень гудіння ще можна стерпітити, то вночі така "колискова" пенсіонеру взагалі не до душі. 

За законом усі кондиціонери та витяжки ресторани мали би вимикати о 23 годині, але, скаржиться чоловік, цього ніхто не робить. "Моя дружина пішла, а вони кажуть, мовляв, що ми зробимо, якшо люди працюють", - каже чоловік. 
Проблема, нарікає чоловік, тягнеться вже не перший рік. Із сусідами неодноразово скаржилися до мерії, але проблема не вирішується. 

Микола Тищенко справді записаний, як президент мережі "Наша карта", куди входять і ці два об'єкти. Вона не вперше потрапляє в скандали: 2013 року саме тут, у нині неіснуючому ресторані "Апрєль", вибухнув газовий балон. Від вибуху тоді постраждали 11 людей. Тетяна, яка працювала кондитером у ресторані, зазнала опіків 85% тіла.  

Мешканці будинку в центрі столиці скаржаться на шум від ресторанів

Мешканці будинку в центрі столиці скаржаться на шум від ресторанів

Тищенко, як співвласник мережі ресторанів, оголошував про створення штабу для допомоги потерпілим. Потерпілим співзасновники мережі спочатку справді допомагали з лікуванням, але щойно Тетяна одужала і попросила про легшу роботу, її звільнили. "За невихід на роботу", - каже. 

Правоохоронці тоді відкрили кримінальне провадження за цим фактом, а прокуратура - ще й через можливе незаконне будівництво столичних ресторанів  "Сейф", "Апрєль" та "Рішельє". Утім, остання справа закінчилася нічим. 
ДАБІ спочатку оштрафувовало ресторани на 400 тисяч кожен за незаконне перепланування в історичній будівлі, але суд штраф скасував. Щодо факту самого вибуху, то ресторан "Апрєль" хоч і не запрацював більше, але за вибух нікого не покарали.

Микола Тищенко сьогодні всіляко дистанціюється від інциденту. У 2013 році в суді виявилося, що ні він, ані його бізнес партнери на папері начебто не мають жодного стосунку до ресторану. Він оформлений на ФОП. "Я не був ніколи власником", - каже він. 

Показово, що й сьогодні навіть зі статусом президента Тищенко формально так само не власник ресторанів, які заважають людям спати. У 2018 році весь свій бізнес нардеп переписав на дружину. 

У самій мережі ресторанів на запит ТСН щодо шуму так і не відповіли. Натомість конфлікт прокоментували в Держспоживслужбі. Кажуть, нарікання на ресторани справді були і не лише цьогоріч. "У минулому році зверталися двічі, на вивезення сміття і шум. Цього року - так само двічі. Винесені приписи, які будуть проконтрольовані", - каже Олег Рубан, керівник головнго управління Держспоживслужби Києва. 

Ситуація, кажуть, по Києву не поодинока, а тому радять жителям, які потерпають від роботи ресторанів чи кафе, звертатися до контрольних органів. У разі шуму – викликати правоохоронців.

Кореспондент ТСН Олександр Романюк.

Повʼязані теми:

Наступна публікація