Медуніверситет Богомольця оголосив безстроковий страйк: у МОЗ закликають не зривати навчання

Медуніверситет Богомольця оголосив безстроковий страйк: у МОЗ закликають не зривати навчання

Фото: УНІАН

Страйк нібито оголошено у зв’язку з безпрецедентним брутальним та незаконним втручанням у роботу навчального закладу.

Після того, як студенти та трудовий колектив Національного медуніверситету імені О.Богомольця оголосили безстроковий страйк, МОЗ України закликало не піддаватися на провокації та не зривати навчальний процес.

Про це йдеться у заяві міністерства на сторінці у Facebook.

МОЗ України закликає не допустити зриву навчального процесу в НМУ До представників Міністерства охорони здоров’я Україн...

Опубліковано Міністерство охорони здоров'я України 25 лютого 2018 р.

"До представників МОЗ звертаються занепокоєні викладачі та студенти НМУ з повідомленнями, що керівництво університету примушує студентів та науково-педагогічних працівників розпочати 26 лютого, так званий "безстроковий всеуніверситетський страйк", –йдеться у повідомленні .

"Також розповсюджується завідомо неправдива інформація щодо блокування МОЗ виплати стипендій та зарплат в НМУ. Звертаємося до студентів та викладацького складу університету не піддаватися на провокації та маніпуляції керівництва НМУ та не зривати навчальний процес", – зауважили у міністерстві.

Університет Богомольця потрапив у черговий скандал

Університет Богомольця потрапив у черговий скандал

"Згідно з принципами та практикою університетської автономії, університет самостійно проводить відповідні виплати з казначейських рахунків. Процедуру переказу коштів здійснює бухгалтерія університету. Керівництво університету, в особі проректорів, має усі необхідні повноваження для проведення виплат", – повідомляється у заяві.

"Наголошуємо на необхідності продовження навчання та підготовки до ліцензійних інтегрованих іспитів, адже згідно з графіком їх проведення 27 березня має відбутися КРОК 3 для лікарів-інтернів", – розповіли в МОЗ.

"Катерина Амосова відсторонена від виконання повноважень за посадою ректора НМУ на час здійснення перевірки фактів щодо непроведення ліцензійного інтегрованого іспиту "КРОК-1. Стоматологія" для студентів НМУ. Створена для перевірки комісія наразі опрацьовує матеріали, надані НМУ ім. Богомольця та Центром Тестування. Разом з тим, відсторонена ректорка систематично не з’являється на засідання комісії, незважаючи на запрошення", – резюмують у заяві.

Нагадаємо, що страйком вимагає від президента негайно втрутитися в ситуацію:  "негайно створити комісію із розслідування зловживань керівництвом МОЗ" та "на час такого розслідування усунути від виконання обов’язків міністра охорони здоров’я Уляну Супрун та відсторонити від виконання своїх обов’язків її заступників".

ОГОЛОШЕННЯ ПРО БЕЗСТРОКОВИЙ СТРАЙК В НМУ ІМЕНІ О.О. БОГОМОЛЬЦЯ. Студенти та трудовий колектив НМУ оголосили безстроков...

Опубліковано Національний медичний університет імені О.О. Богомольця 25 лютого 2018 р.

Вони також вимагають від Уляни Супрун скасувати наказ про відсторонення ректора НМУ імені Богомольця Катерини Амосової та призначенння в.о. ректора університету Михайла Захараша, а також негайно забезпечити проведення інтегрованого ліцензованого іспиту КРОК1. Стоматологія.

Нагадаємо, у вівторок, 20 лютого, одночасно в усіх медичних закладах України було розпочато обов’язкове тестування майбутніх лікарів-стоматологів. Проте студенти НМУ ім. Богомольця скласти іспит не змогли. Керівництво вишу пояснило, що представники Центра тестування при Міністерстві охорони здоров’я не з’явилися на екзамен.

Через зрив ліцензійного іспиту МОЗ тимчасово відсторонило від виконання обов'язків ректора НМУ ім. Богомольця Катерину Амосову, а також створило комісію, яка має вивчити ситуацію, що склалася.

Повʼязані теми:

Наступна публікація