Медики після "ковідного" відділення йдуть на заборонені операції: журналістка розповіла про жахи у Київській лікарні №1

У лікарні немає зонування, тобто "коронавірусне" відділення не ізольоване від інших.

У Київській міській лікарні №1 лікарі приходять на зміну у відділення з хворими на COVID-19, а потім ідуть на планові операції. У лікарні немає зонування, тобто "коронавірусне" відділення не ізольоване від інших.

Водночас персонал лікарні не забезпечений засобами індивідуального захисту.

Про це написала у Facebook київська журналістка Ольга Омельянчук, поспілкувавшись з лікарями.

"Смерть і досвід нічому не вчать. Принаймні, не вчать деяких столичних лікарів. На фото нижче — "ковідне" відділення, розташоване у хірургічній реанімації Київської міської клінічної лікарні №1 ("Червоний хутір"). Тут взагалі немає зонування (тієї самої "червоної зони"), немає засобів захисту у тих, хто працює безпосередньо з хворими (видають тільки звичайні хірургічні накидки і маски) і (мене розриває зсередини) ті, хто приходить на зміну у відділення з хворими на COVID-19, працює також на планових операціях. Так-так, на тих операціях, які відмінили", - пише вона.

Журналістка наголошує, що, лікарі, до того ж, оперують не (або не тільки) ургентних хворих, а й тих, кому "ну просто дуже треба".

"Мені невідомо, чи знають пацієнти у хірургії, що медсестра над ними щойно (без відповідних засобів захисту, нагадаю) стояла над хворим з коронавірусом. І я не знаю, чи в курсі вони, що й анестезіолог щойно перевдягався у тому ж приміщенні, що і лікарі з "ковідного" відділення (зонування всюди немає). Але я точно знаю, що це — люта жесть, з якою терміново потрібно щось робити", - зазначає Омельянчук.

Журналістка зауважила, що, за словами лікарів, вони сходили декілька разів до завідувача, відповідального за "ковідне" відділення. Кажуть, що він усе розуміє, "але вдіяти нічого не може, мовляв, "ноги" ростуть згори".

Водночас медики зізнаються, пише журналістка, що планові операції зупиняти не будуть, бо це ж можливість заробити. Відтак, сподіваються лише на те, що "ковідне" відділення, принаймні, ізолюють від інших. Щоб, найперше, захистити інших пацієнтів.

"Крім описаного вище, не вистачає рук. До прикладу, одна медсестра працює (от зараз) з понад 10 реанімаційними пацієнтами", - підсумовує журналістка. 

ТСН.ua звернувся за коментарем до керівництва лікарні, там відмовилися усно коментувати ситуацію і попросили надіслати офіційний запит. Ми це зробили і опублікуємо відповідь Київської лікарні №1, щойно отримаємо.

Нагадаємо, у КМДА пояснили, коли Київ зможе вийти з червоної зони карантину

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація