Масштабну пожежу на лівому березі гасить третина техніки ДСНС Києва

Масштабну пожежу на лівому березі гасить третина техніки ДСНС Києва

Поки що безрезультатно, бо порушення норм на складі – кричущі.

Масштабна пожежа у столиці – на складі, що навпроти Даринку і розважального центру на станції метро "Лісова", вже понад сім годин рятувальники намагаються приборкати вогонь. Зайнялося в приміщенні з будівельними матеріалами, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

У вихідний на території майже не було людей, тож пожежу помітили, коли вона вже охопила чотириповерхову будівлю. Такого великого вогню на столичних складах не пам’ятають більше п’яти років. "Ми думали – туман. Вийшли – вже горять посередині між двома будівлями", - розповідає охоронець Анатолій Сердюк. Він та Роман, охоронці сусідніх складів, небезпеку помітили на своїх камерах і перелякалися. Дивуються, що їхні колеги зі згорілого складу, не панікували. "Чотири чоловіки охоронці вийшли. Я не знаю, так спокійно вийшли, наче нічого не було", - каже очевидець.

У Києві горить 8 тисяч квадратних метрів складських приміщень

У Києві горить 8 тисяч квадратних метрів складських приміщень

Рятувальники кажуть, що все, що могли, на складі вже зробили: "Велике навантаження самого складського приміщення і порушення правил пожежної безпеки у приміщенні, а саме відсутність перегородок – все у складі було навалом, все захаращене, все це сприяло швидкому розповсюдженню вогню". І гасити його стало справжнім випробуванням, бо на території відсутні пожежні гідранти, а рукави довелося тягнути по кілька кілометрів. І навіть при тому, що воду дають під максимальною напругою, тиску все одно бракує. Пожежу не вдається локалізувати – за чотири години вона охоплює вже 10 тисяч квадратних метрів.

На складі зберігаються будматеріали, а отже, і легкозаймисті речовини: "Починаючи із саморізів і закінчуючи тракторами". Працівники складу приїхали пильнувати, "щоб нічого не винесли". Зв’язатися із керівництвом журналістам не вдалося. Що саме зберігають, рятувальники намагалися дізнатися, щоб розуміти, як діяти. Їм дивом вдалося запобігти непоправному – дістати більше 10 кисневих балонів, вибух яких міг призвести до трагедії. Поки із сусіднього офісу евакуйовують техніку, пожежники болгаркою зрізають стовпи імпровізованої парковки – під’їхати до складів не вдається.

Гасити пожежу на складі відрядили третину рятувальної техніки столиці, тож вогнеборцям навіть довелося просити про підкріплення в області. Загалом працюють понад 30 машин і більше 100 рятувальників, але досі загасити пожежу не вдалося.

Кореспондент ТСН Ольга Нескородяна

Повʼязані теми:

Наступна публікація