Масштабна пожежа на складах у Києві може повтритися на 615 потенційно небезпечних об’єктах

Масштабна пожежа на складах у Києві може повтритися на 615 потенційно небезпечних об’єктах

Пожежники не впевнені у безпеці цих територій, але нічого вдіяти законним шляхом не можуть.

У Києві налічується понад півтисячі об'єктів, які можуть спалахнути будь-якої миті – це хімічні підприємства, заправки, склади, котрі мали би бути під особливим контролем, однак їхня протипожежна безпека невідома рятувальникам. Ті досі ліквідовують наслідки масштабної пожежі на складі будматеріалів, який зайнявся в суботу, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Її багато годин гасили понад 130 рятувальників, вигоріло 10,5 тисяч квадратних метрів площі, і навіть зараз, через майже чотири доби після того, як пожежники поїхали, нижні шари попелища продовжують тліти і їх доводиться проливати водою. Кілометри пожежних рукавів тягнуться до воріт складу, котрі нині зачинені, але там є охорона, яка пильнує залишки майна. "Воду подавали від сусідніх об’єктів – був слабкий тиск у мережі через те, що це тупікова лінія подачі води. Не могли збільшити тиск в мережі, навіть частково відключали Троєщину від води", - розповів заступник керівника управління реагування на надзвичайні ситуації ДСНС у Києві Микола Войтович.

Чимало промислових приміщень в столиці фактично беззахисні перед вогнем - ДСНСники

Чимало промислових приміщень в столиці фактично беззахисні перед вогнем - ДСНСники

Звідки взялася іскра, що переросла в таке, нині з’ясовують. Та рятувальники кажуть, що майже завжди винні люди. "Або людина вчасно не побачила несправність електромережі, або зробила з порушенням норм і правил облаштування, або допустила паління у складі", - каже керівник управління запобігання надзвичайним ситуаціям ДСНС у Києві Дмитро Можевенко.

Щось подібне могло статися і на інших складах будматеріалів, де керівництво вже платило штрафи за порушення. Щорічно рятувальники передають у прокуратуру до 300 повідомлень про порушення, але це лиш з тих об’єктів, які внесені до плану перевірок, а позапланові заборонені. "На даний час є рішення уряду про проведення перевірок житлових будинків висотних і підвищеної поверховості. Крім того, у нас проводиться робота по підготовці до виборів", - розповів Можевенко. Загалом у столиці 615 потенційно небезпечних об’єктів, і тим, хто не хоче допустити чогось подібного, радять все-таки провести перевірки засобів пожежної безпеки.

Кореспондент ТСН Ольга Нескородяна

Повʼязані теми:

Наступна публікація