Масове знищення тополь на Київщині. В Автодорі пояснили, чому лишили "голі" дороги

Масове знищення тополь на Київщині. В Автодорі пояснили, чому лишили "голі" дороги

Фото: ТСН.ua

У Службі автомобільних доріг кажуть, що не мають права робти нові насадження.

Шляховики запевнили, що всі масово зрізані на Київщині тополі підлягали вирубуванню.

Перший заступнипк начальника САД у Київській області Володимир Саранча у відповідь на запит ТСН.ua повідомив, що протягом 2017 року Автодором видавалися лісорубні квитки на видалення пришляхових насаджень на дорогах від Яготина до Згурівки, від Згурівки до сіл Усівка, Софіївка та Нова Олександрівка. 

Фото: ТСН.ua

За словами Саранчи, лісорубні квитки видавалися відповідно до заключення лісопатологічного та санітарного обстеження, яким було визнано, що вказані тополі були перестійного віку (понад 65 років), були уражені стовбуровими гнилями, нахилені в бік проїзної частини, багато дерев мали обгорілі окоренки - прикорневі частини стовбура.

"Роботи з видалення пришляхових насаджень проводились згідно з обсягами визначених у документації спеціального лісопатологічного обстеження в рахунок залишкової вартості сировини", - повідомив Саранча.

Водночас у САД не уточнили, якого підрядника найняли для виконання робіт, яку кількість деревини було отримано та її залишкову вартість.

Щодо відсутності нових насаджень на місці зрубаних тополь в обласному Автодорі повідомили, що не мають можливості створити такі насадження.

Таку ситуацію пояснили вимогами ДСТУ 3587-97, а саме: відстань від кромки проїздної частини до найближчого краю стовбура дерева має бути не меншою 9-9,5 м. Це за межами смуги відводу вище вказаних доріг та потрапляє на земельні ділянки суміжних землевласників та землекористувачів.

Повʼязані теми:

Наступна публікація