Масове шахрайство в Києві: жінкам у салоні краси підсовують на підпис кредитні договори

Масове шахрайство в Києві: жінкам у салоні краси підсовують на підпис кредитні договори

Киянки, котрі спокушаються на безкоштовну процедуру, в підсумку стають винні десятки тисяч гривень.

У Києві жінки нарікають на аферу, жертвами котрої вони стали після того, як погодилися прийти в салон краси на безоплатну процедуру. Звідти вони вже вийшли з кредитами до 25 тисяч гривень, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Схема, зі слів потерпілих, приблизно така: жінку запрошують на безкоштовну спа-процедуру, але обов'язково з паспортом, далі нав'язливо впродовж кількох годин пропонують купити нібито дорогу косметику або процедури зі знижками, що насправді є споживчим кредитом під 12%. "Цей термо-спрей для волосся – я взяла 13 тисяч гривень, це йде в комплекті з кредитом", - каже одна з жінок.

У Києві у салоні краси кидають клієнтів на десятки тисяч гривень, пропонуючи безкоштовні процедури

У Києві у салоні краси кидають клієнтів на десятки тисяч гривень, пропонуючи безкоштовні процедури

Усі вони добровільно підписали документи, навіть не читаючи умови договору дрібним шрифтом. На своє виправдання переконують – вибору в них просто не було. "Залякують. Біля мене постійно кружляли чотири людини. Мене постійно окучували, тому, може, ми підписали. Плюс, я це не можу стверджувати, але мені запропонували чай, і ось після цього в мене був стан трохи не нормальний", - пояснює одна з постраждалих.

Жінки оговталися буквально в той самий день і намагалися розірвати угоду, бо й закон це дозволяє впродовж двох тижнів. Але всі зусилля і в банку, і в салоні були марними – заяви не прийняли. До всього, куплений у кредит крем спричинив у Людмили алергію. Чому пече обличчя, вона зрозуміла, коли в реєстрі знайшла, чим насправді займається постачальник такої дорогої косметики: електромонтажні роботи, монтаж водопровідних мереж, штукатурні роботи і малярні роботи.

Жінки зібралися на місці, де їх раніше ошукали, але салон уже переїхав. Проте новий салон під іншою вивіскою відкрився неподалік, і постраждалі одразу впізнали його інтер'єр. Власник салону представився журналістам, як Стів Чернявський, але попросив про зустріч наступного дня, на котру не прийшов. У салоні відвідувачів зустріла Ольга Гаврилюк, яка твердить, що жінки підписували договір з одним салоном, а в них інший, хоча юридична адреса та сама. А те, що подекуди жінки колись переказували кошти на її ім'я, тепер її не обходить, як і власний підпис на документах. "І що?", - каже вона.

У постраждалих жінок на руках кредитний договір, котрий подекуди оформляли навіть без ідентифікаційного коду. Галина Гудзь, як і десятки інших потерпілих, у суді намагається розірвати угоду – в інваліда другої групи медична картка за останній час стала товщою ледве не вдвічі. Дзвінки з банку з вимогою повернути борг за неотримані процедури в салоні довели жінку до гіпертонічного кризу. "За ці шість місяців я двічі лежала в стаціонарі. Я не спала, в мене депресія, я не могла їсти й пити. Ці постійні дзвінки, безкінечні дзвінки", - скаржиться вона.

Галина твердить, що представник банку і салону – це одна й та сама людина. У салоні журналісти попросили показати співробітника банку, який укладає угоду, бо у всіх жінок кредитний договір без мокрої печатки. "Всі питання через суд, до побачення", - реагує на це Ольга Гаврилюк. Тим часом, попри застереження постраждалих, до салону безперервно йде потік жінок на безкоштовні процедури. Коментувати ситуацію в банку відмовилися, поліція ж відкрила два кримінальні провадження, перспективи яких наразі незрозумілі.

Кореспондент ТСН Валентина Доброта

Повʼязані теми:

Наступна публікація