Марш "безсмертного полку" в Києві пікетували "комп’ютерні герої"

Марш "безсмертного полку" в Києві пікетували "комп’ютерні герої"

Фото: ТСН

Учасники акції висловили свою позицію – протест проти перетворення свята на цирк.

Понад два десятки затриманих, штовханина, образи і облитий лайном та зеленкою чоловік – такими виявилися підсумки російської пропагандистської акції у Києві, присвяченої Дню перемоги. Вона відбулася за посилених заходів безпеки, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Дійти на місце проведення акції можна було тільки через металошукачі, а колону супроводжували українські військовослужбовці. Перевіряли людей не лише представники поліції, а й активісти – організувати добровольчі дружини вирішили через очікування провокацій на свято 9 травня.

У столиці пропагандистська акція "Безсмертний полк" закінчилася провокацією та штовханиною

У столиці пропагандистська акція "Безсмертний полк" закінчилася провокацією та штовханиною

Сама акція з портретами полеглих у Другій світовій війні започаткована в Росії тільки в 2011 році, але всіляко підтримується проросійськими організаціями в Україні, як спосіб пропаганди. Через провокативні гасла і заборонену комуністичну символіку сьогодні в натовпі не раз виникала штовханина, яку швидко вгамовували правоохоронці. Найбільш активних порушників спокою затримували. Дехто вирішив замаскувати заборонені червоні чи жовто-чорні стрічки елементами одягу. Відкрито з георгіївськими стрічками вийшла мати загиблої нардепки-регіоналки Олена Бережна, яка до всього прихопила на акцію ще й портрет українофоба Бузини – жінку зрештою затримала поліція.

До учасників маршу не дійшов і російський дипломат Костянтин Воробйов, якого активісти облили лайном та зеленкою. "Від вас смердить руським міром", - кажуть люди на записі події. Телефоном Воробйов повідомив ТСН, що має тепер проблеми з оком і вже звернувся до правоохоронців. Інші активісти пікетували марш із портретами і гаслами "Фашизм не пройде" своєю акцією – "безсмертним полком" вони назвали героїв комп’ютерних ігр, а самі вбралися в образи вигаданих персонажів. "Це вже перетворилося на якийсь цирк. Справжні ветерани не можуть навіть дійти до цього свята, а люди влаштовують цей шабаш щороку під час війни. Ми, чесно, від цього втомилися", - пояснили учасники креативного пікету.

Правоохоронці нарахували близько двох тисяч учасників проросійської акції. Своєю чергою журналісти серед учасників видивлялися людей у військовій формі з медалями – тих, хто за віком хоч якось скидалися на справжніх ветеранів, котрим уже має бути за 90 років. Таких серед людей на меморіалі нарахували 7 осіб.

Кореспондент ТСН Іван Гребенюк

Повʼязані теми:

Наступна публікація