Маріїнський палац у Києві відкриють для екскурсій

Маріїнський палац у Києві відкриють для екскурсій

Фото: Сайт президента України

Відвідати палац можна попередньо забронювавши дату та час візиту, звичайний квиток коштуватиме 150 грн.

Від 4 вересня церемоніальна резиденція президента України у Маріїнському палаці стане доступною для екскурсій.

Про це йдеться на сайті голови держави.

Відвідати палац можна буде у п’ятницю, суботу та неділю, від 10:00 до 17:00. Для цього необхідно попередньо забронювати дату та час візиту на спеціальному сайті, а безпосередньо перед початком екскурсії – купити квиток.

Екскурсія триватиме 45 хвилин. Вартість квитка становить 150 грн. Для пільгових категорій громадян – 75 грн. Безкоштовними екскурсії будуть для дітей до 7 років.

Щочетверга доступ до палацу матимуть лише організовані групи школярів. Для них буде передбачатися особлива програма екскурсії з урахуванням їхнього віку, класу та специфіки історичного періоду, який вони вивчають.

Під час екскурсії палацом можна буде ознайомитися з експозицією картин та подарунків президентів України, церемоніальною залою, залою для переговорів.

Історія Маріїнського палацу

Палац є визначною пам'яткою палацової архітектури стилю бароко та внесений до реєстру пам’яток національного культурного надбання.

Історично палац і парк біля нього, як правило, називалися Царський (Імператорський) палац і Царський сад, адже спорудження київського палацу в середині XVІІІ століття припадає на правління російської імператриці Єлизавети Петрівни. Рішення про будівництво палацу у Києві було ухвалене 1744 року. Проєкт розроблено під керівництвом знаменитого італійського архітектора Бартоломео Растреллі.  Вважається, що зразком для київського палацу став палац Олексія Розумовського в Перово під Москвою. У 1812 та 1819 роках сталися пожежі, які знищили частину будівлі. Російський архітектор Карл Маєвський, проводячи реставраційні роботи, надав палацу нових стильових рис. 

1917 року більшу частину палацу зайняв Виконавчий комітет нової демократичної міської влади Київського об’єднаного комітету громадських організацій. Споруда фактично стала центром міського самоуправління на початковій фазі революції. У кінці січня 1918 року палац зайняли більшовики. Тут розмістилося військове командування, штаб та сумнозвісна ЧК. Палац перетворився на в’язницю, а прилеглий парк став місцем розстрілів і поховань. У 1941-1943 роках більша частина споруди стояла пусткою, а з 1946 по 1949 рік тривали ремонтно-реставраційні роботи під керівництвом архітектора Павла Альошина.

Після відновлення державної незалежності України у 1991 році палац став офіційною резиденцією голови держави. Тут проводяться саміти, офіційні прийоми на найвищому рівні, церемонії вручення вірчих грамот послами іноземних держав, нагород, зустрічі іноземних делегацій на найвищому рівні тощо. Також у палаці відбулася важлива історична подія – у 1992 році останній Президент УНР в екзилі Микола Плав’юк передав клейноди еміграційного уряду УНР новообраному президенту незалежної України Леонідові Кравчуку. Від 2003 до 2017 року палац був на реставрації.

Раніше у Києві для вільного проходу відкрили шлях до Банкової, де розташований Офіс президента. Раніше його перекривали одразу кілька кордонів правоохоронців.

Комунальники у Маріїнському парку замінили ліхтарі, встановлені всередині минулого століття

Комунальники у Маріїнському парку замінили ліхтарі, встановлені всередині минулого століття

Повʼязані теми:

Наступна публікація