Маленькі брат і сестра з Києва стали чемпіонами світу з джіу-джитсу

Маленькі брат і сестра з Києва стали чемпіонами світу з джіу-джитсу

Фото: ТСН

А їхня мама виграла срібло світової першості.

У Києві ціла родина виграла світову першість із джіу-джитсу. Першими спортом захопилися діти, а за кілька місяців вони вмовили вийти на татамі й власну маму, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

8-річний Аркадій та його 12-річна сестра Саша щодня відвідують заняття. Стандартна розмика з бігу, вправ на прес і силових вправ замінюється відточуванням специфічної техніки захоплень, кидків і ударів, від вигляду яких у непосвячених холоне кров у жилах і зупиняється подих. Першою на заняття попросилася старша дівчинка, бо там займалася її подруга. "Я вирішила для себе: навіщо дівчинці це треба? Ну, думаю, хай піде, спробує, пару разів їй там щось зроблять, вона розчарується і нічого не буде. Але не сталося", - пригадує мама.

Діти мотивували маму займатися боротьбою, після чого вона здобула медаль на світових змаганнях

Діти мотивували маму займатися боротьбою, після чого вона здобула медаль на світових змаганнях

Згодом Сашу запросили на збори, мама та Аркадій супроводжували її на спортивній базі, там хлопець і сам почав виконувати вправи. Світлана до цієї команди приєдналася останньою – заради схуднення. Два роки тому вона була далекою від спорту жінкою з вагою в 94 кг, але тепер вона важить близько 70 кг і має срібну медаль чемпіонату світу. "Зазвичай діти йдуть стопами батьків, а тут навпаки", - визнає тренер, вихованці котрого здобули медалі на чемпіонаті світу.

Аркадій на шляху до свого золота розправлявся з опонентами за лічені секунди. Його досягнення повторила й Саша. Мама двох чемпіонів світу зізнається, що тепер не розуміє, яким буде основний стимул рухатися вперед – хіба що змагатися між собою в кількості медалей та нагород. Але в дітей інші цілі. "Чорний пояс – це, звісно, головна ціль узагалі", - каже маленький чемпіон.

Кореспондент ТСН Неллі Ковальська

Повʼязані теми:

Наступна публікація