Локдаун у Києві: Кличко повідомив про пільги та преференції для бізнесу

Локдаун у Києві: Кличко повідомив про пільги та преференції для бізнесу

Фото: УНІАН

На сесії Київради 8 квітня мер Києва винесе на розгляд депутатів проєкт рішення про розширення пільг для малого та середнього бізнесу столиці.

У вівторок парламент на позачерговому засіданні ухвалив закон, що передбачає матеріальну допомогу бізнесу з Держбюджету. Йдеться про виплати у 8 тисяч гривень застрахованим ФОПам чи працівникам таких малих підприємств. У документі також вказано, що такі працівники потенційно можуть розраховувати на виплати допомоги від місцевої влади. Порядок здійснення виплат повинен визначити Кабінет міністрів. Тому, Київ очікує від уряду затвердження такого документу. І після цього мер Києва Віталій Кличко оголосить про подальші кроки місцевої влади.

Про це Віталій Кличко написав у Facebook.

На найближчій сесії Київради, що запланована на 8 квітня, Кличко винесе на розгляд  депутатів проєкт рішення про розширення пільг для малого та середнього бізнесу столиці. А саме:

  • Зменшення розміру пайової участі з нинішніх 50% до 1 гривні в утриманні об'єктів благоустрою власниками закладів громадського харчування. Майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів та сезонних і літніх майданчиків. Така підтримка не тільки зменшить фінансове навантаження на бізнес, а й дозволить зберегти робочі місця.
  • Збільшення розміру фінансово-кредитної підтримки суб’єктів малого та середнього підприємництва. Компенсацію відсотків не тільки за кредитами, що місто  вже запровадило рік тому, а й  за "кредитними лініями". А також - про розширення переліку суб’єктів малого та середнього бізнесу, які мають право на таку компенсацію. І про збільшення кількості банків-партнерів цієї програми.
  • Зменшення плати за розміщення засобів зовнішньої реклами та реклами на комунальному транспорті до 50%.

Також від 5 квітня до завершення дії суворих обмежень, власники авто на території Києва звільняються від оплати за паркування на майданчиках КП "Київтранспарксервіс".

"Ми розуміємо, що запровадивши такі пільги – і для бізнесу, і для киян загалом - місто недоотримає багато коштів у бюджет. Але ми йдемо на це, бо розуміємо, як складно сьогодні втриматися бізнесу і вижити людям", - підсумував Кличко.

Нагадаємо, Київ від 5 квітня запроваджує суворіші обмеження через зростання захворюваності та смертності від коронавірусу. У столиці закривають школи та садочки, транспорт працюватиме за спецперепустками, а містян мають відправити на дистанційну роботу або у відпустки. 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Локдаун в Україні 2021
Наступна публікація