"Літальну тарілку" на Либідській не можуть повноцінно реставрувати через власника ТЦ

Дата публікації
Перегляди
1155
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Літальну тарілку" на Либідській не можуть повноцінно реставрувати через власника ТЦ

Вже 50 років ця споруда нависає над київською вулицею Антоновича й притягує погляди перехожих.

Ремонтувати почали будівлю "Літальна тарілка", що розташована біля метро Либідська в Києві. Експериментальна робота архітектора Флоріана Юр'єва давно пустує, обнесена парканом. Уже давно ходять чутки про її знесення. Втім, сьогодні, до Дня народження її автора, пофарбували іржавий дах.

Чи буде продовження, що може з'явитися всередині та кому нині належить архітектурна дивовижа - в сюжеті ТСН.19:30.

Вже 50 років ця споруда нависає над київською вулицею Антоновича й притягує погляди перехожих.

Нині День народження святкує 91-літній Флоріан Юр'єв. Він архітектор і майстер музичних інструментів. Коли проєктував "Літальну тарілку", мріяв, що в ній буде особлива концертна зала - Світлотеатр.

На стінах камерної зали мали бути лампи від підлоги до стелі. Кожна з ламп повинна була мати свій колір і відповідати за конкретну ноту. Таким був задум архітектора - під час музичного твору, стіни мали б світитися різнокольоровими променями.

Але цього у 70-тих зробити не дозволили і розмітили тим звичайну конференц-залу. Без натяку на музику.  Нині вона у занедбаному стані. Від опалення відключили у 2012 році. Тоді там ще були охайні стільці і підлога. А нині ж – тільки облущені стіни.

У Києві взялися реставрувати "літальну тарілку" на Либідській

У Києві взялися реставрувати "літальну тарілку" на Либідській

Архітектор Віталій Молочко загадав все ж втілити у життя музичну ідею Юр'єва, але поки просто намагається врятувати споруду, яка просто сиплеться, як всередині, так і зовні. Дах доїдала іржа. Тож з дозволу Українського інституту науково-технічної експертизи (їм належить будівля), волонтерським коштом узялися, і пофарбували крівлю.  

"Купол ми хотіли зробити до Дня народження Флоріана Ілліча, 11 серпня в нього День народження. Він бачив фотографії. Йому дуже приємно", – каже Віталій Молочко.

Разом вони вже й розробили проєкт з відновлення "Літальної тарілки", на який за фінансової підтримки потрібно кілька років.

"Ця концепція є, і простір науковий, все, можна сказати, як хаб науковий. Ми розробили проєкт музею науки для Міністерства освіти та науки", – розповідає архітектор.

Але їм нині належить тільки фасад будівлі. Внутрішні ж площі, здані в оренду власнику торгівельного центру, який зводиться впритул до "тарілки". Ці обставини, каже архітектор, і гальмують процес відновлення. Перемовини з ними ведуться, але поки результату не мають.

За договором оренди, зносити або змінювати форму споруди - права не мають. А ще архітектор Флоріан Юр'єв передав права на споруду державі з проханням зберегти її.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1155
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація