Легендарні дерева Києва: у столиці зробили інтерактивну мапу живих пам’яток

Легендарні дерева Києва: у столиці зробили інтерактивну мапу живих пам’яток

Серед них є липа Петра Могили і дуб Грюневальда, який бачив іще київських князів.

У Києві склали інтерактивну карту старих дерев. На ній вказано орієнтовний вік, місцеперебування та стан насадження, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Наразі ресурс налічує близько сотні позицій, але науковці вважають, що вартих уваги дерев у столиці набагато більше. Декотрі мають цікаві історії. Наприклад, липа Петра Могили, що стоїть поблизу руїн Десятинної церкви. Вважають, що її посадив сам митрополит Київський на честь часткової відбудови храму. 

У столиці збереглися понад 500 віковічних дерев

У столиці збереглися понад 500 віковічних дерев

Дуб Грюневальда – єдиний у Києві зі званням національного. У ньому є величезні дупла, місцями завалені  цементом та цеглою, але дві гілки вперто тягнуться до сонця. Дереву 900 років – воно вже стало справжнім оберегом, куди кидають монетки та букети із зілля.

Є й молодший дуб, який цікавий тим, що росте прямісінько із гаража. Дереву 350 років, як воно опинилося всередині споруди, вже ніхто сказати не може. Інше дерево стоїть просто посеред дороги – коли забудовували мікрорайон, старенького просто пошкодували рубати. Тепер це і затінок у спекотний день, і запобіжник від перевищення швидкості водіями.

Липа, яке росте із паркана не є пам’яткою природи, але популярна поміж туристів. За переказами, її теж  пожаліли будівельники, і щоб не рубати – зробили дірку в огорожі. Щоправда, старі дерева без охоронної таблички все ж таки надто часто потрапляють під сокиру.

Кореспондент ТСН Валентина Доброта

Повʼязані теми:

Наступна публікація