Легенди українського балету святкують 150-річчя театру в Києві

Легенди українського балету святкують 150-річчя театру в Києві

Тріо Потапових є живою історією вітчизняного мистецтва.

Легенди українського балету тріо Потапових готуються до відзначення ювілею національної опери. Партії у виконанні Олени, Ганни і Варвари й досі ставлять у приклад молодим танцюристам, а їхнім ім’ям називають конкурси в Японії, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Станцювавши сто партій на трьох, вони стали репетиторами, і тепер примами театру є їхні учениці. Сцені вони віддали 60 років життя, і виступати доводилося перед першими особами держави – починаючи зі Сталіна. Одна з сестер досі працює під час вистав, хоча  й залишається за кулісами – її обов’язком є робити переміну декорацій, працювати із завісою, давати дзвінки.

Легендарні сестри Потапови розповіли про балет для Сталіна та закулісне життя Національної опери

Легендарні сестри Потапови розповіли про балет для Сталіна та закулісне життя Національної опери

Сестри – живі експонати для молодого покоління відвідувачів театру, на них дивляться з таким само подивом, як і на ложу, де застрелили Столипіна. Сьогодні це самий центр столиці, але 150 років тому міський театр звели там, де звикли випасати свиней і корів. Та перша будівля згоріла ще у 1896 році, і після цього театр звели таким, яким він є сьогодні – із партером, амфітеатром, бельєтажем і чотирма ярусами на 1650 глядачів. Після цього майбутня національна опера змінювала лише назви, але всередині і зовні її бережуть незмінною вже понад сто років. Навіть у деталях – рельєфна і яскрава плитка стала наслідком того, що спеціально заради цього замовлення харківський завод відновив стару технологію виробництва, аби створити точну копію давнішої підлоги.

Оксамитові крісла із блискучими підлокітниками знову чекають глядачів. У середу театр об’єднає у ювілейний спектакль найкращі моменти з різних вистав. Подивитися обов’язково прийдуть і сестри Потапови, котрі на трьох віддали сцені не 150, а всі 200 років.

Кореспондент ТСН Олександра Мітіна

Повʼязані теми:

Наступна публікація