Легальний похорон домашніх тварин у Києві буде неможливий іще кілька років

Легальний похорон домашніх тварин у Києві буде неможливий іще кілька років

Фото: ТСН

На відміну від Харкова, у столиці не діють ні крематорій, ні цвинтар.

У столиці неможливо легально поховати тварину. Попри біль утрати хатнього улюбленця, копати йому могилу киянам доводиться самостійно – зазвичай десь у парках або під мостами, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Подекуди в Києві вже сформувалися стихійні кладовища домашніх тварин із надгробками та навіть лавочками для поминання. А от місце розміром у 4 га на вулиці Пухівській, де мали б бути офіційні крематорій із кладовищем, від 2003 року так і не використовується за призначенням. Там уже зведено адміністративну будівлю та ритуальну залу, але не вистачає приміщення самого крематорію та колубмарію. Будівництво припинено в 2012 році на стадії витрат 14 млн гривень. Юридично в об’єкту кілька разів змінювався замовник, нині це міська лікарня ветеринарної медицини. Вона нарахувала ще 52 мільйони, потрібні для початку роботи об’єкту.

У Києві більше 16 років не можуть добудувати кладовище для домашніх тварин

У Києві більше 16 років не можуть добудувати кладовище для домашніх тварин

Доки бюджетний запит не буде схвалено, легально поховати тварину можна лише в Бородянці під Києвом, де крематорій утилізує тварин разом із біологічними відходами. Однак багатьом киянам такий варіант не подобається.

Повчитися столиця могла б у Харкова, де крематорій для тварин діє вже пять років. Кремація там коштує 500 гривень, а зберігання праху – від 57 гривень на місяць. Послугами закладу користуються приблизно 40 осіб на місяць. Рештки тварини можна не зберігати довго, а розвіяти над садом спогадів, який облаштовують поряд. У спектрі послуг є навіть виїзд автомобілем за останками тварини. А за 10 кілометрів від Харкова є й цвинтар домашніх тварин, щоправда з вищими цінами. "У нас із першого ряду по п’ятий поховання коштує 3400, а далі 2400. Для людей, у котрих немає можливості, немає грошей, у нас є таке поняття, як яма Беккарі – це яма 10 на 10 метрів з живими бактеріями, куди опускається тіло загиблого улюбленця. Це більш бюджетний варіант, котрий коштує 200 гривень", - пояснили на цвинтарі.

Доки в Києві не буде нічого схожого і легального, у благоустрої обіцяють із розумінням ставитися до стихійних кладовищ хатніх тварин і не знищувати їх.

Кореспондент ТСН Наталія Гончарова

Повʼязані теми:

Наступна публікація