Лавра стала епіцентром коронавірусу в Києві: митрополит Павло здає аналізи і проходить обстеження

У Лаврі виявили 26 випадків інфікування.

Лавра стала епіцентром коронавірусу в Києві: митрополит Павло здає аналізи і проходить обстеження

© УНІАН

Києво-Печерська Лавра стала епіцентром спалаху коронавірусу в столиці: виявлено 26 нових випадків інфікування. Чи є серед них намісник Лаври Павло, у церкві не підтверджують, але й не спростовують, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Про коронавірусну інфекцію у Лаврі заговорили ще три дні тому: тоді підтвердили чотири випадки ураження. "З випадків, зареєстрованих за минулу добу, 26 у Києво-Печерській лаврі. Складно уявити, яким може бути ланцюг подальшої передачі інфекції", - каже мер столиці Віталій Кличко.

Чи є серед хворих настоятель Києво-Печерської Лаври, владика Павло, церква не підтверджує, але й не спростовує. Мовляв, священник почуває себе добре. Сьогодні поїхав до лікарні, щоб здати аналізи та пройти дообстеження. Потім повернеться назад до церкви, про це ТСН повідомила його помічниця.

Сам Митрополит Павло на зв'язок не виходить. Востаннє він записав відео, яке нам передала його пресслужба. “Я перебуваю під контролем медиків і брати також. Ми не ангели, ми також має право хворіти”, - сказав він.

Києво-Печерська Лавра від понеділка зачинена для парафіян. Її закрили на карантин, щойно тут з'явилися перші хворі. Тепер усі богослужіння відбуваються без парафіян. Хоча ще 13 березня, коли в країні вже був уведений карантин, очільник Лаври Павло заперечував будь-яку можливість закриття церков.

Києво-Печерська Лавра - не єдине церковне місце в Києві, де знайшли інфекцію. Сьогодні ж підтвердили коронавірус і в намісника Іонинського монастиря, що розташований у столичному ботанічному саду.Про це отець Іона Черепанов написав на своїй сторінці у соціальній мережі. Священнику стало зле після недільної служби - у нього піднялася температура. Наступного дня він зробив тест, який виявився позитивним.

Без парафіян цьогоріч відбуватиметься й богослужіння на Великдень у всій Україні. Церковники спільно з Міністерством внутрішніх справ узгодили формат святкування. Вони відбуватимуться лише за участю священників і помічників. Під час цього всі, окрім священника, мають бути в захисних масках. Віряни за службою зможуть спостерігати онлайн. Зайти ж до церкви можна буде лише удвох, у масках і тільки, коли немає служби. Дотримання правил контролюватиме поліція.

Освятити паски священнослужителів запрошуватимуть у пекарні, на заводи або в магазини. Доставити їх зможуть листоноші під самісінькі двері безкоштовно. Для цього потрібно до 12 квітня оформити замовлення телефоном або на сайті Укрпошти. Селянам також пропонують виставити великодні кошики за ворота, щоб панотець зміг пройти вулицями і освятити їх.

Кореспондентка ТСН Інна Лебеденко.

Наступна публікація

Я дозволяю TSN.UA використовувати файли cookie