Зоозахисники хочуть узаконити права котів на підвали і горища багатоповерхівок

Зоозахисники хочуть узаконити права котів на підвали і горища багатоповерхівок

Жителів Києва просять залишати доступ до цих територій для тварин.

Зооволонтери столиці звертаються до всіх мешканців багатоквартирних будинків, аби ті не зачиняли горища та не заварювали вікна підвалів, адже це допоможе врятувати життя котів-безхатченків. Ці тварини і без того постійно потерпають від машин, злих собак та недобрих людей, а взимку дуже потребують теплого куточка, аби не замерзнути на смерть, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Наразі ж волонтери змушені забирати котів із вулиць столиці, бо їм загрожує загибель. Декому з тварин щастить – і з притулків їх забирають нові власники до своїх домівок. На вулиці ж у котів, особливо які жили перед тим із людьми, шансів вижити дуже мало. Тому зоозахисники звернулися з петицією до Київради, аби визнати права котів жити на горищах та в підвалах. Такий досвід є, наприклад, у Львові та в сусідній Польщі.

Зооволонтери столиці намагаються врятувати життя котів-безхатченків

Зооволонтери столиці намагаються врятувати життя котів-безхатченків

Зоопсихолог Сергій Клочко це вирішенням проблеми не вважає. На його думку, єдине, чим слід перейматися по-справжньому – це стерилізація вуличних тварин. Щороку в столиці стерилізують близько 4 тисяч котів, і це дозволяє контролювати популяцію чотирилапих безхатченків. У спеціальному комунальному закладі вже підрахували, що лише стерилізація 2,5 тисяч кішок допомагає запобігти появі на вулицях Києва 70 тисяч нічийних тварин.

Влітку в Києві в Національному експоцентрі відбувся благодійний фестиваль котиків. Захід влаштували, аби знайти господарів для пухнастих безхатьків та зібрати необхідні речі та кошти притулкам для тварин.

Кореспондент ТСН Наталя Нагорна

Повʼязані теми:

Наступна публікація