Журналісти виявили, що на Трухановому острові чиновники досі розкрадають кілометри берегів

Дата публікації
Перегляди
1596
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Журналісти виявили, що на Трухановому острові чиновники досі розкрадають кілометри берегів

Землі острова розкрадають сьогоднішні чиновники із цьогорічного літа / Фото: УНІАН

Вони перетворюють їх на приватну власність, забираючи у киян гектари землі.

На Трухановому острові у Києві кілометри берегів та комунальних спортивних баз у спритних руках чиновників вмить перетворюються на приватну власність. Про це йдеться у сюжеті передачі "Гроші".

Як стверджують журналісти, десятки запитів з конкретними запитаннями залишаються без конкретних відповідей. 

Згідно з розслідуванням, землі острова розкрадають сьогоднішні чиновники із цьогорічного літа. Зокрема, закрите котеджне містечко за адресою вулиця Труханівська, 40 з'явилося на місці, де за планом має бути спортивно-оздоровча база. Однак по факту виявилося, що у киян забрали берег. Згідно із судовим рішенням, договір оренди земельної ділянки закінчився ще в 2009 році.

А, наприклад, сусідні дві "хонки" за номером Труханівська, 30 має у власності фірма, яка належить доньці покійного міністра МВС - Кравченко Ірині Юріївній.

За адресою Труханівська, 40а, у власності має будинок маловідомий банк "Неос". Адмінбудівлю на понад 300 квадратів в 2012 році продавали з аукціону за 2 мільйони гривень. Як зазначають журналісти, більша частину акцій банку належить українському мільярдеру Леоніду Юрушеву.

Крім того, гуляючи на території закритого поселення, журналісти помітили авто, яке припарковано біля одного з будинків, яке зареєстроване на екс-міністра охорони здоров'я України в 2002 -2005 роках - Підаєва Андрія.

"І присутність медиків в цьому закритому містечку не спроста. Одним із власників спортивного-клубу є такий собі Кузьма Микола Всеволодович. В пресі його охрестили: і корупційною рукою (Раїси) Богатирьової - екс-міністра МОЗу (за часів Януковича) і "рішалою" в цьому міністерстві", - йдеться в сюжеті "Грошей".

Згідно з матеріалами ЗМІ, Кузьма продавав поліклінікам та лікарням обладнання за завищеними цінами, мінімум в п'ять разів. Маючи для цього кишенькову фірму, яка завжди вигравала потрібні тендери.

На східній частині острова понад 100 гектарів землі роздали співробітникам СБУ, МВС, та Альфи. Решта сотні гектарів перебувають в руках студентів. Однак землю ту списували навіть у школи: звичайна вчителька молодших класів броварської школи Людмила Борисівна має у власності аж вісім гектарів землі на Трухановому. А колишній директор цієї самої школи Галина Іваненко також має два гектари на Трухановому.

Журналісти "Грошей" відшукали і її будинок: "не малий такий для директора середньої сільської школи, але в реєстрі прав на нерухоме майно, значиться, що він зареєстрований на її чоловіка - Іваненка Олександра Петровича". Вартість будинку становить мільйон триста тисяч гривень. Чоловік до 2015 року працював заступником головного Броварського прокурора, а його батько Іваненко Петро Петрович - був головою Броварської районної державної адміністрації.

Крім того, виявилося, що понад шість "ласих" гектарів біля берега Десни на Трухановому оформлено на людину, що ховається від правоохоронців -  Павла Володимировича Чепуру.

І залишається загадкою виділення понад 100 гектарів землі працівникам СБУ, МВС та бійцям "Альфи"

Віктор Глеба, екс-заступник головного архітектора Києва, бачить на цій карті порушення на порушенні. Землю пилили так жадібно, що нарізали навіть сотки яких не існує в природі, ділянки повиділяли просто посеред води, зазначив він.

 

Як людина із спецдоступом до земельного кадастру, Глеба допоміг знайти відповідь ще на одну дивину: чому в ділянках, які отримали СБУшники та прокурори немає дати виділення землі. Виявляється, хазяйновиті силовики соромляться того, що унікальну землю в Трухановському урочищі Чорторий вони отримали цього року в серпні.

"І сьогодні, за реформованим законодавством, подібну оборудку не могли прокрутити без відома Держслужби Укрїни з питань геодезії, картографії та кадастру - очільник якої Максим Мартинюк", - наголошують журналісти.

Навіщо землі Труханового острова записують на пересічних вчителів

Навіщо землі Труханового острова записують на пересічних вчителів

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1596
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація