Журналісти викрили київських депутатів, які незаконно забудовують Труханів острів

Журналісти викрили київських депутатів, які незаконно забудовують Труханів острів

Соратники Кличка дерибанять останні клаптики Труханового острова

Території, що раніше перебували у комунальній власності, поступово стають елітною приватною власністю.

Труханів острів, на якому звикли відпочивати покоління киян, вже цієї осені можуть просто вкрасти. Комунальної власності на острові у центрі Києва майже не лишилося, адже його "золоті" береги приносять мільйони доларів своїм власникам щоліта, йдеться у сюжеті програми "Гроші".

На Трухановому острові земля оцінюється не гривнями і не доларами, а рівнем впливовості знайомих. Українське законодавство настільки демократичне, що навіть виділення землі на островах і заборона будівництва на прибережних смугах - казки для звичайного робітничого класу. Одним із власників елітної нерухомості на острові є колишній секретар Київміськради Олесь Довгий, який вправно обійшов мораторій на землю.

Труханів невпинно обростає парканами із написами про приватну власність. Так, біля спортивної бази "Брейк-Вотер" за двометровою загорожею розташована закрита територія, схожа на котеджне містечко. Біля кожного будинку припарковані елітна іномарка, мотоцикл та катер, адже поселення має власний вихід до річки Десна. Охоронці території запевнили, що це спортивний комплекс "Україна", хоча назвали адресу розташованої поруч бази "Брейк-Вотер". Жодного слова про СК у реєстрі нерухомого майна немає, тож за якими документами на острові розгорнули житлові будинки – невідомо.

Хто краде землі Труханового острова у киян

Хто краде землі Труханового острова у киян

Своєю чергою цього літа Київська міськрада за підписом Кличка розірвала за згодою сторін договір оренди двох гектарів за адресою вулиця Труханівська, 42 і віддала на 15 років громадський організації "Десьонка". Проте номер для зв'язку з "Десьонкою" збыгаэться з номером приватної компанії "Зеніт-Сервіс", яка заробляє на здачі в оренду нерухомість. Серед засновників цієї приватної компанії фігурує донька депутата Київської міськради - Інеса Лойфенфельд. Її батько депутат КМДА - Олександр Лойфенфельд, схоже, добре знайомий меру столиці. Адже, не так давно, Кличко влаштував на посаду заступником директора "Київтранспарксервіса" його молоду другу половинку.

Ще одним доказом, що "Десьонка" і Лойфенфельд мають спільні інтереси, може стати звіт національної комісії з питань цінних паперів - саме Тетяну Імас, яку назначили керівником "Десьонки", обрано на посаду голови Ревізійної комісії приватної компанії "Зеніт -Сервіс", бо вона має свій пакет акцій в цій приватній компанії.

Зазначимо, раніше Інеса Лойфенфельд вже була викрита у земельній оборудці. У 2013 році Київрада незаконно виділила 10 соток землі на території оздоровчого комплексу в Пущі-водиці, яким пізніше змінили цільове призначення і готувалися перебудовувати під себе, проте тоді правоохоронці не допустили привласнення держмайна.

За словами заслуженого тренера України з академічної греблі Олександра Коваля, який працює директором малої флотилії на базі "Зеніт", раніше на острові було близько 10 водних станцій, із них збереглися практично чотири.

"Декілька років тому нас намагалися звідси витіснити. Не дали. Треба готуватися до того, що хтось спробує. Тому що це ідеальне місце для різних проектів бізнесових", - зазначив він.

Про тотальну забудову острова говорить і його корінна жителька: "Вони там загородили собі, з охороною, зі зброєю. Вже весь берег зайнятий. Доступу до води немає".

Загалом, берег Труханова перетворюється на приватну власність, незважаючи на закон, який забороняє тут будувати поселення. Зокрема, тут облаштував своє гніздечко колишній спортсмен та екс-депутат від СДУПУ(о) Анатолій Писаренко, який зміг офіційно зареєструвати цю ділянку на острові. Офіційним сусідом відомого екс-атлета став і екс-міністр палива та енергетики Іван Плачків, прибравши до рук колись комунальну "Водну станцію". Також серед власників комплексу вказаний і син екс-міністра.

Нагадаємо, раніше журналісти оприлюднили фото розкішних маєтків українських президентів.

Повʼязані теми:

Наступна публікація