Журналісти викрили фінансові таємниці скандального гуртожитку заводу бізнес-партнера Порошенка

Журналісти викрили фінансові таємниці скандального гуртожитку заводу бізнес-партнера Порошенка

Гуртожиток мали розселити та знести / Фото: Гроші

На знімальну групу у ЖЕКу накинулися із кулаками.

Журналісти програми "Гроші" побували у гуртожитку заводу "Ленінська кузня", який давно мали знести через будівництво мосту на столичну Троєщину.

Належить завод лідеру фракції БПП у парламенті та бізнес-партнеру президента України Петра Порошенка Ігорю Кононенку.

Саме у гуртожиток заводу "Ленінська Кузня" уперся омріяний киянами міст і гілка метро на Троєщину.  Ще минулого року будинок мали б знести, а людей переселити. Однак із демонтажем увесь час зволікають і гуртожиток стоїть.

Півжиття працівники заводу провели у гуртожитку, очікуючи черги на квартиру. Втім, людей які з 80-х років так і не отримали власних квартир, досі не розселяють, а у гуртожитку з'являються нові мешканці.

"Вже давним-давно ми повинні бути виселені, абсолютно давним-давно!  Заселяються, вчора чи позавчора. У них уже написано, у цих людей, - на рік. Договір, ви розумієте, уже не до нового року, а на рік", - розповіла мешканка гуртожитку Наталія Ясинецька.

Мешканці надали журналістам копію договору про відселення. У ньому йдеться, що Київський бюджет уже втратив на цьому гуртожитку 130 мільйонів гривень, тобто понад п'ять із половиною мільйонів доларів. Для порівняння, приблизно в таку саму суму оцінив свій розкішний маєток у Лос-Анджелесі зірка Голлівуду Кевін Костнер.

Завод "Ленінська кузня" таки придбав для вимушених переселенців з гуртожитку  нові квартири. Однак люди переконують, що на них непогано заощадили й заробили, адже нові квартири киянам із центра знайшли за містом, у економ-новобудовах,  де голі стіни, подекуди навіть без штукатурки.

Фінансові таємниці скандального гуртожитку заводу "Ленінська Кузня"

Фінансові таємниці скандального гуртожитку заводу "Ленінська Кузня"

Експерти в такому ставленні до людей однозначно вбачають порушення закону.

"Згідно із житловим законодавством - приміщення, якщо особа відселяється, то повинно бути надано в межах технічних та санітарних норм в тому самому місці, де особа раніше проживала", - розповіла юрист Вікторія Варєнікова

Переселенці скаржаться, що  процес їхнього виселення став для ділків справжнім заробітком - омріяні квадратні метри почали роздавати і товаришам, і іншим охочим, реєструючи їх у гуртожитку.

"Треба підійти і заплатити, переговорити… Спочатку з комендантом, а після коменданта уже іти до ЖЕКу. За їхніми  розповідями… Це було 6 тисяч. Доларів звісно. Хто десять. Хто як зміг домовитися", – розповіла жителька гуртожитку Ірина Грінченко.

Аби дізнатися правду про заробітки на скандальному гуртожитку журналісти вирішили поспілкуватися із начальником ЖЕКу. Однак на порозі знімальну групу зустрів агресивний юрист ЖЕКу  і з кулаками кинувся на оператора.

Голова ЖЕКу Степан Михалюк коментувати ситуацію відмовився.

Знімальна група звернулася до правоохоронців із вимогою розібратися щодо нападу на журналістів. 

Також журналісти відправили  запити до Подільської районної державної адміністрації, КМДА, дирекції будівництва шляхово-транспортних споруд і керівництва заводу "Ленінська Кузня". Всюди кореспондентам відмовляли в інтерв'ю чи перенаправляли в інше відомство.

Нагадаємо, раніше мер Києва Віталій  Кличко назвав "космічну" суму на добудову метро на Троєщину. За його словами, на будівництво підземки потрібно ще декілька мільярдів гривень.

Повʼязані теми:

Наступна публікація