Мешканці багатоповерхівки в Києві не сплять ночами через страх бути похованими живцем під землею

Мешканці багатоповерхівки в Києві не сплять ночами через страх бути похованими живцем під землею

Будинок знаходиться під загрозою обвалу в Києві / Фото: Сегодня

Місцеві жителі звинувачують владу у відсутності допомоги.

У Києві житловий будинок навис над прірвою і може обвалитися у будь-який момент.

Як пише "Сегодня", нещодавно зійшов великий зсув (близько 15 метрів), звалилася вниз глина з деревами, оголивши фундамент будівлі.

"Ми не спимо ночами і здригаємося після найменшого шуму. Земля тремтить, коли недалеко проїжджають вантажні потяги. А ми всі трусимося від страху", - повідомив житель будинку.

Дивіться ВІДЕО: На Закарпатті сповзла в прірву дорога

"Причиною обвалу може бути забита лівневка вверх по вулиці Городній. Воді, після того, як сніг розтанув, не було куди подітися. Ось вона і знайшла пролом між нашим і сусідським будинком", - упевнений він.

За його словами, міська влада не особливо допомагає їм стримувати схил, тільки один раз прийшли з перевіркою, а жителі найняли робітників за свій рахунок. "Іншого виходу у нас немає - або витрачати гроші, або повзти в прірву", - додав чоловік.

Бояться обвалу і мешканці дев'ятиповерхівки під Батиєвою горою. Їхній будинок знаходиться прямо під сповзаючою садибою. Якщо буде новий обвал, їх завалить. "Зсув оголив фундаменти приватного будинку, і він загрозливо нависає над прірвою. Ми боїмося, що особняк і пласти землі після найближчої сильної зливи поповзуть прямо на нас", - розповів житель багатоповерхівки.

Комунальники запевнили, що тримають на контролі всі 120 зсувонебезпечних ділянок по місту. "Ми обов'язково будемо допомагати мешканцям на Батиєвій горі, наші фахівці виїжджали на місце. І якщо їх не відселили, значить ситуація із зсувом не загрозлива. По всіх проблемних ділянках будуть розроблені проекти з їхнього зміцнення. Ремонт однієї ділянки може коштувати 20-30 мільйонів гривень", - сказав начальник комунального підприємства.

Тим часом на Батиєвій горі розвісили оголошення про продаж ділянок під забудову.

Повʼязані теми:

Наступна публікація