Земля під обіцяним Порошенком меморіалом Небесної Сотні досі в незрозумілому статусі

Земля під обіцяним Порошенком меморіалом Небесної Сотні досі в незрозумілому статусі

Директор неіснуючого музею не випромінює оптимізму навіть після рішучих заяв президента.

Минуло три роки від розстрілів героїв Небесної сотні, а у столиці й досі немає ані меморіального комплексу Революції Гідності, ані музею героїв. Понад дві тисячі експонатів припадають пилом у приміщенні музею Гончара і чекають на нову домівку, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Президент Петро Порошенко пообіцяв створення спеціального фонду, з якого буде профінансовано зведення меморіалу неподалік Жовтневого палацу. Дозвіл на розробку відповідного проекту 24 січня 2017 року надали депутати Київської міської ради. Директор існуючого лише на папері музею революції Ігор Пошивайло застерігає, що це все не означає, що будівництво розпочнеться саме там, бо юридичний статус земельної ділянки досі не визначено. "Ніхто не сподівався, що через три роки після подій держава чи місто не спроможеться знайти приміщення для того, щоб зберегти колекцію та забеспечити доступ до неї", - говорить він.

Петро Порошенко обіцяє встановити меморіал героям Небесної Сотні

Петро Порошенко обіцяє встановити меморіал героям Небесної Сотні

Учасник революції, волонтер та блогер Назар Приходько обіцянкам влади не вірить і вважає, що комплекс з'явиться ще не скоро. "О це от "найближчим часом" може розтягнутися на роки. Якщо навіть Алею Героїв Небесної Сотні не змогли зробити пішохідною – це і характерізує ставлення нашої провладної верхівки до революційних подій", - пояснив свій песимізм чоловік.

Натомість батько загиблого на Майдані 19-річного Устима Голоднюка все ж вірить, що найближчим часом музей буде побудовано. "Я не можу стверджувати, що ми в черговий раз не залишимось обманутими, але я думаю, тут вже справа честі. Президент дав слово і сказав, що він прийняв вольове рішення, і земельний участок вже відведено музею. Наразі віримо", - сказав він і додав, що хотів би бачити на меморіалі ангелів, бо саме поняття Небесної Сотні пов'язане з ними. Вже найближчим часом має бути оголошено міжнародний конкурс на проект меморіалу, бо минулий переможця так і не визначив.

Кореспондент ТСН Іван Воробйов

Повʼязані теми:

Наступна публікація