Затопленим Жулянам загрожує друга хвиля "великої води"

Затопленим Жулянам загрожує друга хвиля "великої води"

У разі різкого потепління Жуляни затопить вдруге / Фото: 2+2

Місцеві чиновники кажуть, що якщо різко потеплішає, мікрорайон заллє вдруге.

На подвір'я жителів мікрорайону Жуляни у Києві хлинула вода з найближчих полів, йдеться у сюжеті "Новин 2+2".

Рятувальники викачують воду цілодобово, проте зізнаються: роботи їм ще на кілька днів. І це за умови, якщо через стрімке підвищення температури на столицю не піде друга хвиля потопу.

Дмитро Несторович йде до хати по саморобній дамбі. На порозі гумовиків не знімає - велика вода "завітала" і до оселі.

Воду, каже господар, відкачували привезеним МНСниками насосом. Те, що техніці не під силу, пенсіонер ліквідовує вручну - відрами.

Пані Ольга демонструє свій город - на ньому нині води по коліно, паводок розніс по всіх кутках різний крам. Жінка зізнається, що у списку покупок човен перший на черзі.

"На нашому городі потрібен човен, у нас своя є київська Венеція", - каже жінка.

Те, що Жуляни перетворились на острів - винна тала вода, що йде з сусідніх сільгоспполів. З подвір'їв рятувальники качають її кілометровими шлангами. Вони створили неподалік штучну дамбу і штучне озеро, куди скидають "зайву" воду.

Найстрашніше те, кажуть люди, що під водою опинились не лише їхні подвір'я, а й криниці. Мешканці понад півсотні будинків не мають що пити.

Тим часом місцеві чиновники переконують: далі може бути ще гірше. Якщо раптово потеплішає - вода з полів хлине знов, треба буде її відкачувати 2-3 доби.

Загалом люди до підтоплення ставляться з гумором - топить місцевих не вперше. Кажуть, що якби можновладці дозволили відмежувати поля від їхніх будинків дамбою, замість відгороджуватись мішками з піском, примх погоди давно б не боялись.

Кореспондент "Новин 2+2" Ольга Максимова

У Жулянах люди відкачують воду зі своїх подвір'їв і будинків

У Жулянах люди відкачують воду зі своїх подвір'їв і будинків

Повʼязані теми:

Наступна публікація