Захисники безпритульних тварин звинувачують чиновників у корупції

Дата публікації
Перегляди
1524
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Захисники безпритульних тварин звинувачують чиновників у корупції

В притулку "SOS" живе 1200 собак і 205 котів / Фото: BBC

Проблему бездомних тварин у Києві необхідно вирішувати силами волонтерських організацій, заявляють експерти.

Керівник притулку, президент Міжнародного товариства захисту тварин "SOS" Тамара Тарнавська регулярно отримує погрози на свою адресу. Причина - її постійна боротьба з чиновниками, які збудували корупційні схеми і покривають знищення бездомних тварин.

Сьогодні в її притулку живе близько 1200 собак і 205 котів, яких в іншому випадку, швидше за все, чекала б смерть. Колись на місці притулку була державна шкуродерня з промовистою назвою "Цех утилізації тварин".

"У мене зібрано багато матеріалів з приводу жорстокого ставлення до безпритульних тварин в Україні, є фільми, які я показувала на зустрічі з мерами різних європейських міст, а також в ООН заради того, щоб привернути увагу міжнародної спільноти до цієї проблеми. Тому українські чиновники нас не хочуть чути. Зате перевірки на нас насилають регулярно", - повідомила Тарнавська.

За словами Тамари Тарнавської, київські безпритульні тварини давно могли б оселитися в притулках, якщо б волонтерські організації отримували хоча б половину з тих грошей, які йдуть на малоефективні комунальні підприємства.

Такої ж точки зору дотримується і народний депутат Микола Катеринчук. "Проблему безпритульних тварин у Києві необхідно вирішувати силами волонтерських організацій, як це робиться в інших європейських країнах. Комунальні підприємства в цій сфері служать для прикриття чиновницьких корупційних схем", - заявив він під час візиту в притулок для бездомних тварин "SOS".

"Так, за наявними даними, в 2011 році на комунальне підприємство "Притулок для тварин" (смт. Бородянка), в якому міститься близько 450 собак, було виділено з бюджету міста 5,6 млн. грн. У той же час волонтерські організації отримали лише 50 тис. грн., хоча в них проживає більше 4 тисяч тварин. Не важко порахувати, що утримання однієї "комунальної собаки" обходиться приблизно в 12 500 гривень в рік, а у волонтерському притулку- у 12,5 гривень в рік. Різниця більше, ніж у тисячу разів!" - розповів нардеп.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1524
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація