Забудовник згорілої новобудови на Шулявці сказав "до побачення", а ЖЕК хоче розплати

Забудовник згорілої новобудови на Шулявці сказав "до побачення", а ЖЕК хоче розплати

Забудовник відмовився від висотки, яку побудував

У Києві триває розслідування пожежі біля метро "Шулявська".

Прокуратура і влада будуть шукати забудовника фатальної 25-поверхівки на Шулявці, яка горіла вночі 30 червня.

"Ми вирішили створити групу, до якої увійдуть мешканці будинку і представники влади. Разом ми підготуємо необхідні документи для звернення в прокуратуру і суд. На перший погляд, там є порушення держекспертизи. У будинку на вул. Гетьмана, 1-б використовувався горючий матеріал обшивки", - сказав "Вестям" перший заступник голови КМДА Анатолій Голубченко.

У столичній прокуратурі кримінальне провадження за фактом пожежі вже розпочато. "Після розслідування дамо оцінку діям посадових осіб контролюючих органів, які давали дозвіл на введення будинку в експлуатацію. Також призначено експертизу, яка встановить безпеку матеріалів, які використовував забудовник", - сказала речник київської прокуратури Яна Соболевська.

Читайте також: Погорілу елітну висотку на Шулявці архітектор порівняв із пороховою діжкою

А в ЖЕКу, який обслуговує цей фатальний будинок, не вірять, що забудовника вдасться покарати. "Після останньої пожежі, в червні 2012 року, їх намагалися знайти, але марно. Вони перереєструвалися і тепер працюють під іншою назвою. Може, цього разу у прокуратури вийде їх розшукати. До речі, борг за минулорічну НП повісили на нас - заплатили 30 тисяч гривень за послуги альпіністів, які зняли цю обшивку. А мешканці вже самі скидалися і сплатили за нову обшивку", - сказала бухгалтер ЖЕКу.

При цьому вдалося розшукати компанію, яка зараз продає двокімнатні квартири в палаючому будинку по 1,23 млн грн. "Про пожежу нічого не знаємо, до побачення", - сказали там.

Нагадаємо, увечері 30 травня у Києві горіла висотка на вулиці Гетьмана біля метро "Шулявська", один із трьох будинків житлового комплексу "Місто мрії". В елітній новобудові це друга велика пожежа за рік.

Повʼязані теми:

Наступна публікація