Забудовник розповів, як активісти заважали гасити пожежу в Гостинному дворі

Дата публікації
Перегляди
1547
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Забудовник розповів, як активісти заважали гасити пожежу в Гостинному дворі

Пожежа могла трапитися через порушення норм пожежної безпеки / Фото: facebook/Сергій Мельниченко

Пожежа загострила конфлікт між будівельниками та активістами.

Головне управління МВС у Києві почало досудове розслідування причин пожежі, яка сталася в ніч проти 9 лютого в будинку Гостинного двору на Контрактовій площі. У міліції розглядають дві версії: замикання електричної проводки або умисний підпал, пише "Коммерсант-Украина".

Як повідомив начальник прес-служби Головного управління Держслужби з надзвичайних ситуацій у Києві Андрій Онищенко, інформація про пожежу надійшла близько другої ночі.

"Прибувши на місце, пожежники встановили, що горить дах площею 200 квадратних метрів. Також горіли дерев'яні перекриття на горищі", - розповів Онищенко.

За його словами, крім даху та горища постраждали також приміщення на верхньому поверсі комплексу.

У міліції нагадали, що територія комплексу охороняється представниками компанії-забудовника - ЗАТ "Укрреставрація".

Конфлікт навколо будівлі триває майже два роки. Будинок являє собою торговий комплекс площею 9,4 тис. кв. м, побудований в 1809 році. Для проведення реставраційних робіт Кабмін виключив Гостинний двір з реєстру пам'ятників архітектури 15 серпня 2011 року. А у квітні 2012 року Київрада дала дозвіл реконструювати будівлю під торгово-офісний центр.

Представники громадських організацій вважають, що пожежа сталася з вини забудовника.

"Коли ми відчули запах диму, відразу почали оглядати будинок. Зустрілися з охоронцем, який не розумів, що відбувається. Коли я спробував викликати пожежників, він почав заперечувати і говорити, що це входить в його обов'язки. У підсумку я подзвонив "101", - розповів один з активістів Євген Парфьонов.

"Пожежу можна запросто використовувати. Це стандартна практика по Києву, коли старі будівлі за допомогою пожежі виводяться з реєстру пам'ятників і там починають проводитися будівельні роботи. У "Укрреставрації" тепер з'являться підстави говорити, що будівля згоріла і її треба реконструювати", - розповів активіст громадського руху "Збережемо старий Київ" Ігор Луценко.

За його словами, займання також могло трапитися через порушення норм пожежної безпеки: "Укрреставрація" добудувала третій, мансардний поверх для офісів так, що пожежники не могли отримати доступ до місця загоряння.

Разом з тим, голова правління "Укрреставрації" Дмитро Яріч заявив, що гасити пожежу заважали громадські активісти:

"Вхід, через який у двір намагалася заїхати техніка МНС, був заблокований. Громадські активісти заздалегідь перегородили його вантажівкою, щоб ми не завели туди будівельну техніку. Прибирати для рятівників вони відмовилися. З цього приводу ми будемо звертатися в міліцію і прокуратуру".

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1547
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація